Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Zimné barefoot topánky pre dospelých – prehľad podľa typov nôh

Zimné barefoot topánky pre dospelých má v ponuke mnoho značiek, vyrábajú sa v rôznych šírkach, tvaroch, prevedeniach a vybrať si tú pravú značku či model môže byť náročné. Preto som pripravila tento prehľad. Prehľad je rozdelený na dve hlavné kategórie podľa šírky nôh.  Nohy si môžete premerať podľa tohto návodu na meranie nôh. Mnohé z uvedených značiek môžete nakúpiť  výhodnejšie, so zľavou.

Prehľad je orientačný, závisí od konkrétneho modelu topánok, od veľkosti a tiež od nôh. Nohy sú rôzne, pre individuálne posúdenie môžete využiť služby on-line poradenstva. Pri poradenstve zohľadnňujem rozmery nôh, ich tvar, členok, priehlavok a ďalšie parametre. Prehľad bude postupne dopĺňaný o ďalšie novinky na trhu.

Užšie až normálne široké nohy

Be Lenka – viacero modelov, väčšina z nich je unisex. Od jesene 2021 sa začali vyrábať modely s novou podrážkou. Sedia najmä na normálne a širšie nohy, no mám mnoho klientov, ktorým sedia aj na užšie nohy, preto sa nachádzajú aj v tejto kategórii. Recenzie na Be Lenka.

Wildling – obľúbené topánky medzi barefoot priaznivcami. V ponuke je viacero modelov, niektoré sú aj vegánske. Recenzia na Wildling modely. S kódom SNWILDLINGNET máte dopravu zdarma z wildling.shoes

Feelgrounds – nový model Patrol, ktorý má podrážku z dezénom, dizajnovo je univerzálny a nepohrdnú týmito topánkami ani tínedžeri. Recenzia na Feelgrounds Patrol.

Angles Fashion – rôzne modely, vyššie aj nižšie. Recenzia na Angles Fashion EV Thales Winter.

Xero Shoes – v ponuke je viacero modelov, mnoho z nich je unisex. Majú trailovú podrážku, ktorú mnohí v zime vyhľadávajú. Recenzia na Xero Shoes Mika. S kódom stastnenozky získate zľavu 10% na všetky Xero Shoes z https://www.naboso.cz/. 

Joe Nimble – kvalitná značka, ktorá má v ponuke viacero modelov a štýlov pre dámy a pánov.  Recenzia na Joe Nimble exploreToes.

bLifestyle – kvalitné nemecké topánky dostupné vo viacerých prevedeniach. Recenzia na bLifestyle classicSTYLE.

Saltic Vintero – topánky na široké využitie, ktoré poskytnú nohám pohodlie. Mäkký zvršok, ohybná podrážka a membrána prispievajú ku komfortnému noseniu. Vyrábajú sa vo viacerých farbách. Recenzia na Saltic Vintero.

Leguano – prispôsobivé topánky s ultra ohybnou podrážkou. Vyrábajú sa vo viacerých prevedeniach. Recenzia na Leguano Kosmo.

Koel – majú viacero modelov v rôznych prevedeniach (vyššie, nižšie, viac či menej zateplené). Sú kvalitne spracované, podrážka má dezén a po obvode je ešte aj prešitá. Recenzie na Koel.

Froddo – okrem detských veľkostí začali vyrábať aj dospelácke. Obľúbená chorvátska značka má kvalitné prevedenie, podrážku po obvode vyvýšenú a ešte aj prešitú.  Recenzie na Froddo Barefoot.

Mukishoes – väčšina modelov je unisex, majú viacero prevedení, univerzálne aj farebnejšie. Kladú dôraz na kvalitu a použité materiály. Recenzie na Mukishoes.

Groundies – nižšie aj vyššie modely z rôznych materiálov a rôznych štýlov. Recenzia na tenisky Groundies Amsterdam.

zdroj: https://www.groundies.com/

Vivobarefoot (Gobi, Ryder…) – modely obľúbenej značky dostupné vo viacerých prevedeniach. Recenzie na Vivobarefoot.

zdroj: https://www.vivobarefoot.sk/

Normálne až široké nohy

Be Lenka – Slovenská značka, ktorá má v ponuke viacero modelov, väčšina z nich je unisex. Od jesene 2021 sa začali vyrábať modely s novou podrážkou. Recenzie na Be Lenka.

Wildling – obľúbené topánky medzi barefoot priaznivcami. V ponuke je viacero modelov, niektoré sú aj vegánske. Recenzia na Wildling modely. S kódom SNWILDLINGNET máte dopravu zdarma z wildling.shoes

Feelgrounds – nový model Patrol, ktorý má podrážku z dezénom, dizajnovo je univerzálny a nepohrdnú týmito topánkami ani tínedžeri. Recenzia na Feelgrounds Patrol.

Xero Shoes – v ponuke je viacero modelov, mnoho z nich je unisex, pánske modely sú širšie. Majú trailovú podrážku, ktorú mnohí v zime vyhľadávajú. Recenzia na Xero Shoes Mika. S kódom stastnenozky získate zľavu 10% na všetky Xero Shoes z https://www.naboso.cz/. 

Freet – u nás málo známa značka. V ponuke majú mnoho modelov, sú tiež unisex. Model Mudee je vhodný aj na túry. S kódom NOZKY15 získate zľavu 15% na nákup z https://freetbarefoot.com/

zdroj: https://freetbarefoot.com/

Ahinsa – rôzne modely a prevedenia. Niektoré modely sú aj vegánske.  Recenzie na Ahinsa Shoes.

zdroj: ahinsashoes.cz

Peerko – nižšie aj vysoké čižmy s hrubšou podrážkou. Recenzie na Peerko. 

zdroj: https://www.peerko.cz/

Fare Bare – tento rok pribudli rôzne zimné novinky, až do veľkosti 43. Recenzia na juniorský model.

zdroj: https://fare.cz/

Ako vidíte, zimné barefoot topánky pre dospelých má v ponuke viacero značiek a verím, že tento prehľad vám pomôže vybrať tie pravé pre vás 🙂


Similar Posts