barefoot dospelí | Recenzie

Groundies Amsterdam, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až širšie

Na webe chýbajú recenzie pánskych topánok vo väčších číslach, preto to idem aspoň trochu napraviť 🙂 V tejto recenzii sa pozrieme na model Amsterdam od Groundies vo veľkosti 46. Topánky sa v pánskej verzii vyrábajú od veľkosti 40 do 47. Tento model je športovo-elegantný, vhodný k rôznym outfitom.

groundies-amsterdam

Barefoot špička, ale nenápadná

Zvršok je kombinácia textílie Canvas a kože. Vďaka koženému pásiku v prednej časti nepôsobia vo väčších veľkostiach „klaunovsky“.

Po obvode podrážky sú topánky prešité. Pozrite si aj video prevedenia.

https://www.facebook.com/177727612902589/videos/758709778314092/?__so__=channel_tab&__rv__=all_videos_card

Viažu sa na okrúhle šnúrky, prevlečené cez 6 radov očiek. Prispôsobia sa tak na nohách pekne. Na jazyku je očko, cez ktoré sú šnúrky prevlečené.

Vnútorná podšívka je z mikrovlákna. Model Amsterdam nemá vyberateľné stielky. Manžel má poklesnutú priečnu klenbu, v tejto oblasti má nohu veľmi nízku a väčšina topánok sa mu na zvršku vlní, krčí. Preto aj Groundies nosí s pridanou stielkou, ktorá tento priestor na výšku trochu zmenší. Ak máte podobný problém, vyskúšajte tento tip 🙂

Okolo členkov sú jemne polstrované. Päta nie je spevnená všitým opätkom, pekne drží tvar vďaka viacerým vrstvám materiálu.

Barefoot podrážka

Podrážka je po celom obvode vyvýšená. Má vzorku, výrobca na podrážky dáva 3 ročnú záruku. Podrážka je ohybná už od nova, samozrejmosťou je nulový drop, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Pozrite si aj video ohybnosti.

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/1076760129441214/

Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom.  Sú vhodné aj pre nohy s vbočenými palcami.

Ako sedia?

Vnútorné rozmery vo veľkosti 46 sú 302x105mm, pri menšom obvode prstových kĺbov majú do šírky o pár milimetrov viac. Vnútorná dĺžka sedí s tabuľkou výrobcu.  Či je obuv vhodná, si však treba overiť  aj premeraním nôh a obuvi.

Groundies Amsterdam sedia na užšie až normálne široké nohy, nižší aj vyšší priehlavok. Sedia aj na úzke členky. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok pre vás, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Nohy na fotkách majú 29,4×10cm, nízke priehlavky a úzke členky.

Groundies majú mnoho modelov, nájdete medzi nimi aj elegantné biznis topánky alebo obuv na bežné nosenie. Verím, že v blízkej budúcnosti sa mi podarí otestovať aj iný model 🙂


Similar Posts