Angles Fashion Thales EV, recenzia

Angles Fashion je česká firma, ktorá vyrába barefoot obuv pre dospelých. Zaujímavosťou je, že farby zvrškov jednotlivých dielov toánok si môžete navrhnúť. Tiež aj farbu nití, šnúrok a podrážky. Recenzia sa týka modelu Thales vo veľkosti 39, ktorý sa vyrába od veľkosti 37 až 42 a v širšej verzii od 41 do 46, cena sa pohybuje okolo 137eur. Za poskytnutie topánok na recenziu ďakujem obchodu Nožičkovo, kde ich nájdete vo viacerých veľkostiach. 

Zvršok je z hladkej kože, výrobca odporúča impregnáciu sprejom, čistenie vlhkou handričkou a výživu Renapurom. Tipy a rady na starostlivosť a impregnáciu obuvi nájdete aj v tomto článku. Na vonkajšej bočnej strane päty je logo firmy.

Vnútro je kožené, viažu sa šnúrkami. Jazyk je vymäkčený, má aj očko, cez ktoré sa môžu prevliecť šnúrky. Pozrite si aj video prevedenia.

Kožené stielky nie sú vyberateľné, u výrobcu si môžete dokúpiť aj stielky z ovčieho runa a nosiť tak topánky aj počas zimy.

Hmotnosť jednej topánky je 231g.

Okolo členku sú mäkké, prispôsobia sa vďaka šnúrkam. Päta je mäkká, zároveň prešitie zabezpečuje, že drží tvar.

Podrážka je kaučuková, výrobca udáva hrúbku 3mm. Má jemnú štruktúru.

Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový. 

Tvar je vhodný aj pre dominantné (najdlhšie) palce,  aj na nohy s druhým prstom rovnako dlhým alebo dlhším ako palec.

Ohybnosť podrážky je výborná už od nova, pozrite si aj video ohybnosti.

Vnútorná dĺžka veľkosti 39 je 258mm, vnútorná šírka sa pohybuje od 92 do 95mm, pri menšom obvode prstových kĺbov aj viac. 

Na stránke výrobcu nájdete aj šablóny veľkostí s rozmermi.

Angles Fashion Thales sedia na užšie až meirne širšie nohy, normálny až vyšší priehlavok, normálne a širšie členky. 

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, priehlavok aj obvod prstových kĺbov je normálny, päty a členky sú užšie. Bolo by mi treba menšie číslo kvôli dĺžke. Skúšala som ich aj so štucňami.

Share on facebook
Share on email

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

súvisiace

fare-bare-balerinky

Fare Bare balerínky, recenzia

šírka nôh: normálne až širšie priehlavok: normálny až vyšší členky: normálne až širšie Značku Fare Bare netreba extra predstavovať, na mojom webe nájdete už viacero zrecenzovaných

ok-barefoot

OK Barefoot sandálky, recenzia

šírka nôh: užšie až normálne široké priehlavok: nižší až normálny (verzia G), normálny a vyšší (verzia H) členky: úzke až širšie Táto česká značka je známa najmä

pomocky-pre-zdrave-nohy

Pomôcky pre zdravé nohy

Predchádzajúci článok sa venoval téme Ako prejsť na barefoot bezpečne a zdravo. Spomenula som v nich aj niektoré stimulačné a rehabilitačné pomôcky. V nasledujúcich riadkoch