Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot | Recenzie

Feelgrounds Patrol, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až širšie

V tejto recenzii vám predstavím Feelgrounds Patrol – novinku z dielne tejto obľúbenej nemeckej značky. Patrol sú zateplené a majú hrubšiu podrážku, preto sú vhodné pre začiatočníkov s barefoot obuvou, tínedžerov alebo tých, ktorí majú radšej v zime hrubšie podrážky. Feelgrounds sa objednávajú priamo z ich e-shopu, nedajú sa kúpiť inde. Patrol sa vyrábajú od veľkosti 35 do 49, v štyroch farbách. Na testovanie som dostala model Steel Grey vo veľkosti 38.

Prevedenie

Feelgrounds si zakladajú na materiáloch a ani v tomto prípade to nie je inak. Na výrobu Patrol neboli použité materiály živočíšneho pôvodu. Zvršok je z vegan PU kože, môže sa tiež impregnovať. Vďaka dizajnu sú unisex, pozrite si tiež video.

Nohám sa prispôsobia vďaka šnúrkam prevlečených cez 7 očiek a putko na jazyku. Vrchný rad môžete vynechať ak máte napr. štucne. Šnúrky sú dostatočne dlhé.

Vnútro je zateplené flisom, jazyk a vrchná polstrovaná časť majú vegan kožušinu. Stielky sú vyberateľné, flisové a v balení sú tiež aj korkové. Jazyk je po bokoch prišitý.

Po obvode hornej časti sú Patrol polstrované. Päta je spevnená.

Podrážka

Podrážka je hrubšia, má vzorku, čo v zime mnohí preferujú. Po celom obvode je vyvýšená a chráni tak zvršok. Drop je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Ohybnosť je menšia, nosením trochu zmäkli. Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s mierne dlhším druhým prstom. 

Ako Feelgrounds Patrol sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 38  248x96mm, pričom šírka závisí od obvodu prstových kĺbov. Vnútorná dĺžka sedí s tabuľkou Feelgrounds, ktorú nájdete pod produktom. Stielky sú užšie ako reálna šírka, postavenie sa na stielky teda nie je vhodný spôsob overenia si, či topánky sedia.

Feelgrrounds Patrol  sedia na užšie až normálne široké nohy, vďaka strihu na nižší až vyšší priehlavok. Dotiahnete ich aj na užšie členky.  Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Testovanie

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Pekne som topánky prispôsobila šnúrkami. Hoci som zvyknutá na tenšie podrážky, v zime mi tá hrubšia až tak neprekáža. Podrážka má dezén, čo práve mnohí v zime vyhľadávajú. Šmýka sa v nich rovnako ako v iných topánkach – na ľad či náročnejší terén na túre odporúčam mačky 🙂Dlhšie státie v rade zvládli veľmi dobre 🙂 Farba je veľmi vďačná a praktická. Čistia sa ľahko, stačí pretrieť vlhkou handričkou.

Porovnanie s Be Lenka Nord – výškovo sú podobné, Patrol majú hrubšiu podrážku s dezénom, vnútri sú teplejšie. Be Lenka majú zips a ohybnejšiu podrážku.

Porovnanie podrážky s ostatnými modelmi Feelgrounds – na strane palca je podrážka priestrannejšia pri modeli Patrol, ostatné modely zase viac sedia na nohy s vbočenými palcami.

Feelgrounds Patrol sú ideálnou voľbou pre začiatočníkov s barefoot obúvaním, tínedžerov alebo tých, ktorí vyhľadávajú podrážku s dezénom. Univerzálny dizajn a ľahká údržba sú ďalším plusom 🙂


Similar Posts