Barefoot | detské barefoot | Nezaradené | Ostatné recenzie | Recenzie

Filii Flying-Rabbit Vegan W, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne
  • priehlavok: nižší až mierne vyšší
  • členky: užšie až mierne širšie

Filii sú na trhu barefoot obuvi už niekoľko rokov, sú to kvalitné a prepracované topánky. Novinkou jesene/zimy 2021 je model Flying-Rabbit Vegan vo verzii W (aj na vyššie priehlavky), ktorý vám v tejto recenzii predstavím vo veľkosti 31. Celú ponuku značky Filii nájdete v nozickovo.sk

wildling-leto

Prevedenie

Ako už z názvu vyplýva, tento model je vegánsky. Zvršok je z mikrovlákna, ktoré odpudzuje vodu. Nezabúdajte na pravidelnú impregnáciu. Filii sú kvalitné topánky s prepracovanými detailmi, pozrite si tiež video prevedenia.

Filii ponúka modely v rade M a W – rada m je na nižšie až stredne vysoké priehlavky, rada W je aj na vyššie priehlavky. Hoci tento model patrí do rady W, sedí pekne aj na nižších priehlavkoch vďaka možnosti utiahnutia gumičkovou šnúrkou (viď fotky na konci recenzie).

Vnútro je flisové a takisto sú flisové aj vyberateľné stielky. Sú ideálne na prechodné obdobie a miernu zimu, prípadne môžete pôvodné stielky vymeniť za merino stielky. Päta je jemne spevnená a po obvode otvoru je polstrovanie.

Podrážka a ohybnosť

Filii podrážku už poznáme niekoľko rokov – je ohybná, má výstupky a po obvode je aj prešitá. Ohybnosť je zachytená aj vo videu.

Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. Filii sedia pekne aj na skosené prsty od palca k malíčku.

Ako Filii sedia?

Vnútorné rozmery vo veľkosti 31  209×74mm, čo sedí s tabuľkou nozickovo.sk. Sedia na užšie až stredne široké nohy, nižší až mierne vyšší priehlavok. Sedia na užšie až mierne širšie členky. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

A takto sedia Filii na nohách s nižšími priehlavkami a úzkymi členkami. Celkovo sedia veľmi dobre, dajú sa pekne utiahnuť 🙂


Similar Posts