Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

bLifestyle classicSTYLE, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: užšie až širšie

Na trhu sa objavila nová nemecká značka bLifestyle, ktorá vyrába barefoot obuv pre dospelých aj pre deti. Ďakujem Barefoot Trenčín  za možnosť recenzovať ich 🙂 Viacero modelov tejto značky nájdete na https://barefootka.sk/. Recenzovaný je model classicSTYLE vo veľkosti 39.

blifestyle

Nemecká kvalita

Topánky ma na prvý pohľad zaujali veľmi kvalitným prevedením a materiálom, čo je pre väčšinu nemeckých značiek typické. Zvršok je z vodoodpudivej organickej kože. Každý pár je originál, pretože koža je jedinečná. Môže mať drobné odchýlky sfarbenia či drobné škrabance, ktoré sú znakom prírodnej kože. Bonusom je nenáročná starostlivosť a nemusíte tiež tŕpnuť, že niekde topánky oškriete.

Tento model je univerzálny a unisex, na bežné nosenie, aj na príležitosti. Pozrite si aj video prevedenia.

Viažu sa na okrúhle šnúrky prevlečené cez tri rady očiek, ktoré nerušia celkový dizajn.

Vnútro je zateplené vlnou s certifikátom Mulesing Free. Tento certifikát zaručuje, že vlna pochádza zo šetrne strihaných oviec. Mulesing prestavuje zlé zaobchádzanie s ovcami, ktoré je rozšírené v mnohých krajinách. Vlnené sú aj vyberateľné stielky. Výrobca udáva, že ak sa veľmi potíte, ponožky môžu byť zafarbené.

Päta nie je spevnená tvrdým opätkom. Podrážka je po celom obvode vytiahnutá vyššie, je aj prešitá.

Ohybná podrážka

Podrážka je vyrobená z kaučuku a korku, má jemnú vzorku.  Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s mierne dlhším druhým prstom.  Drop je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Pozrite si aj video ohybnosti.

Vnútorné rozmery

Vnútorné rozmery veľkosti 39263x94mm, pričom šírka závisí od obvodu prstových kĺbov. Pri menšom OPK bude k dispozícii viac miesta, pri väčšom menej. Číslovanie je oproti iným značkám posunuté.

bLifestyle classicSTYLE sú takmer univerzálne, sedia na užšie až normálne široké nohy, nižší aj mierne vyšší priehlavok. Sedia aj na užšie členky. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok pre vás, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Ako sedia?

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Na dĺžku mi boli trochu veľké, vhodnejšie by bolo menšie číslo. Fotka so stielkami slúži len pre ilustráciu, stielky sú užšie ako vnútorná šírka.

Čo hovoríte na túto novú značku? Máte aj osobnú skúsenosť? Podeľte sa do komentárov k článku 🙂


Similar Posts