detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Fare Bare s flisom, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: nižší až mierne vyšší
  • členky: užšie až širšie

Česká firma Fare Bare priniesla na trh barefootovej obuvi novinku – modely od veľkosti 32 do 40. Recenzia sa týka modelu s označením 5321211 vo veľkosti 33. Za poskytnutie topánok na recenziu ďakujem obchodu Nožičkovo.

Prevedenie

Zvršok je  z brúsenej kože – nubuku. Tipy a rady ako takú obuv impregnovať a ošetrovať nájdete v tomto článku.

Vnútro je zateplené flisom. Viažu sa šnúrkami, ktoré sú prevlečené cez kovové očká. Pozrite si aj video prevedenia.

V balení sú dva páry stielok, jedny sú podlepené kartónom, druhé sú tenké ohybné, ako pri ostatných modeloch celoročiek. Všetky sú rovné, netvarované, bez žliabku na pätu. Hmotnosť jednej topánky bez stielok je 198g čo je na danú veľkosť a prevedenie nízka hmotnosť.

Okolo členku sú polstrované, mäkké. Päta je jemne spevnená všitým opätkom a čiastočne aj podrážkou, ktorá je potiahnutá vyššie.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je vyvýšená v oblasti päty a špičky. Je vyrobená z termokaučuku, je rovnaká ako všetky modely od Fare Bare. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový. 

Tvar špičkyje vhodný aj pre dominantné palce, aj na nôžky s druhým prstom rovnako dlhým alebo dlhším ako palec. Ohybnosť podrážky je výborná už od nova, ako je pre túto značku typické. Pozrite si aj video ohybnosti.

Ako Fare Bare sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 33 je 215mm. Vnútorná šírka meraná špajdlou je 83mm, pri nižšom obvode prstových kĺbov 85mm. Fare Bare vo veľkosti 33 sú vhodné na normálne široké a širšie nohy, nižší až mierne vyšší priehlavok, dajú sa utiahnuť aj na užšie členky. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Na fotkách nižšie sú obuté na nižších priehlavkoch a užších členkoch. Okolo členkov sedia pekne a dajú sa dobre dotiahnuť.

Fare Bare s flisom sú ideálne na prechodné obdobie. Sedia na stredne široké a širšie nohy. S merino stielkami sú vhodné aj na zimu.


Similar Posts