Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Saltic Vintero, recenzia

  • šírka nôh:  užšie až normálne
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až normálne

Česká značka Saltic zaradila k ponuke barefoot modelov Saltic Fura (recenzia tu) a alternatívnym sandálam Trek Light aj novinku vyšší model Saltic Vintero. Je vhodný na chladnejšie obdobie – jar, jeseň a tiež do zimy. Na testovanie som dostala Vintero vo veľkosti 37 a farbe Bordo. Vyrábajú sa v šiestich farebných prevedeniach, celú ponuku nájdete na barefootsaltic.cz. Saltic vyhovie aj individuálnym požiadavkám zákazníkov, ktorí si môžu objednať rôzne veľkosti topánok v rámci jedného páru. Poskytujú aj servis výmeny podrážky. Súčasťou balenia je praktické vrecúško a tiež impregnačný sprej. 

Prevedenie

Zvršok modelu Vintero je z hladkej kože, vínová farba pôsobí na slnku a v tieni trochu inak. O prípravky na impregnáciu sa nemusíte starať, pretože sprej je súčasťou balenia, v Saltic myslia aj na detaily 🙂 Zvršok je prispôsobivý a poddajný. Pozrite sa na Saltic Vintero aj v tomto videu.

Topánky sa prispôsobia nohám vďaka šnúrkam, ktoré sú prevlečené cez 6 radov očiek. Vnútorná technická podšívka WinTherm s membránou aktívne chráni a izoluje chodidlá. Súčasťou balenia sú aj ohybné termoregulačné stielky, ktoré využijete v nižších teplotách. Stielky sú antibakteriálne, obsahujú aktívne uhlie, majú termoregulačnú a tlmiacu funkciu.

Jazyk je na jednom mieste prišitý k bočnej strane topánky, aby držal pri chôdzi na mieste. V zadnej časti nechýba ani praktické uško.

Špička a päta je chránená, čo je pre túto značku typický znak. Päta nie je spevnená tvrdým opätkom, vďaka čomu je chôdza je príjemná a pohodlná.

Cross podrážka

Podrážka Cross má hrúbku 3mm, od nova je krásne ohybná, ohybnosť si môžete pozrieť aj vo videu.

Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom. Krásne sedia aj na nôžky plutvičky. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. 

Ako Saltic Vintero sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 37 sú 245×95mm. Šírka závisí od obvodu prstových kĺbov. Čím máte obvod prstových kĺbov väčší, tým menej miesta na šírku je k dispozícii.

Saltic Fura sedia na užšie až normálne široké nohy, nižší aj mierne vyšší priehlavok. Limitujúcim miestom je oblasť prešitia bočných dielov a jazyka. V tomto mieste zvršok „nepustí“, treba rátať aj s tým, že prídavné stielky ešte z priestoru uberú. V porovnaní s modelom Fura je priestoru menej a preto Vintero na široké nohy nesedia.

Špička v oblasti palcových kĺbov nie je prešitá, preto ak trpíte na vbočené palce (halluxy), Vintero vás tlačiť nebudú. Sú vhodné aj pre tých, ktorým smeruje necht na palci dohora. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok pre vás, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Na šírku mi Vintero sedia bez stielok dobre, avšak v oblasti prešitia sú s termoregulačnými stielkami dosť natesno. Bočné diely majú ešte priestor na utiahnutie. Špička je bez prešitia, prstom na pohyb teda nič neprekáža. Výška topánok je tak akurát – dostatočne na zateplenie nôh a zároveň je pohyb v teréne neobmedzený.

Porovnanie s Be Lenka Nord. Be Lenka sú kúsok vyššie, širšie v prstoch aj v päte. Tiež majú trochu iný tvar špičky.

Saltic Vintero sú topánky na široké využitie, ktoré poskytnú nohám pohodlie. Mäkký zvršok, ohybná podrážka a membrána prispievajú ku komfortnému noseniu.


Similar Posts