Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Joe Nimble exploreToes, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až normálne

Joe Nimble je kvalitná značka vyššej cenovej kategórie, ktorá si našla medzi barefoot priaznivcami mnoho fanúšikov. V ponuke majú viacero modelov pre dámy aj pánov, od športových až po elegantné biznis modely. Táto recenzia je venovaná Joe Nimble exploreToes vo veľkosti 38,5 a vznikla vďaka spolupráci s predajňou Barefoot Trenčín s eshopom www.barefootka.sk. Nájdete ich tam v dámskej a pánskej verzii.

Všestranné využitie

Zvršok exploreToes je z vodoodpudivého neoprénu. Po obvode je vyvýšený pásik, ktorý chráni zvršok. Funkčnosť a pekný vzhľad predĺžite vhodnou a pravidelnou impregnáciou. Celé prevedenie pôsobí kvalitne a je prepracované do detailov. Pozrite si tiež video.

Topánky sa prispôsobia nohám vďaka šnúrkam prevlečeným cez 5 radov kovových očiek. Utiahnutie je veľmi rýchle a pohodlné.

Vnútro je z teplého flisu okrem pätovej časti, ktorá je textilná. ExploreToes sú vhodné aj na zimné obdobie. Vyšší tepelný komfort dosiahnete nosením merino ponožiek. Vyberateľné stielky sú tiež zateplené. Môžete ich prípadne nahradiť v mínusových teplotách aj merino stielkami.

Jazyk je k bokom topánky prišitý (tzv. klinový jazyk). Po obvode sáry sú exploreToes polstrované. Päta je spevnená vyvýšenou podrážkou a tiež aj opätkom.

Vibram podrážka

Vibram podrážka so vzorkou je vhodná aj do rôzneho terénu. Po obvode je vyvýšená, na päte a špičke viac.  Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s mierne dlhším druhým prstom. Drop je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Ohybnosť je od nova dobrá, nosením ešte zmäknú. Ohybnosť je zachytená vo videu.

Ako Joe Nimble sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 38,5  25×9,5cm, pričom šírka závisí od obvodu prstových kĺbov. Joe nimble exploreToes sedia na užšie až normálne široké nohy, nižší až vyšší priehlavok. Sedia aj na užšie členky. Ak má dieťa väčší „kopček“, sedieť nemusia. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Na fotkách sú obuté na nohách 24×9,5cm, s normálnymi priehlavkami a užšími členkami. Na nohách sa pekne prispôsobili.

Joe Nimble ExploreToes sú vyššie topánky vhodné na jar, jeseň a tiež v zime. Zateplené topánky s vibram podrážkou sú medzi barefoot obuvou výnimočnosťou. Ak hľadáte prispôsobivé topánky do rôzneho terénu, Joe Nimble ExploreToes môžu byť tie pravé.


Similar Posts