barefoot dospelí | Recenzie

Mukishoes RAW Leather Black, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až normálne
mukishoes-raw-leather

Portugalská rodinná firma Mukishoes začala vyrábať barefoot obuv pre dospelých, majú minimalistický štýl, na výrobu preferujú prírodne a recyklované materiály, na svoje si prídu v ich ponuke modelov aj vegáni. Recenzia sa týka zatepleného členkového modelu RAW Leather Black vo veľkosti 38.Vyrábajú sa od veľkosti 36 do 48.

Prevedenie

Zvršok je mäkký a kožený, má matnú úpravu, koža neobsahuje chróm. Na impregnáciu poslúži prírodný vosk, ktorým môžete zatrieť aj švy. Farba je v reáli pekná čierna, na fotkách mi to hádzalo rôzne sivasté odlesky.

Vnútro je zateplené príjemnou kožušinou z bavlny, zateplená je aj stielka, ktorá nie je vyberateľná. Viažu sa bavlnenými šnúrkami, vďaka ktorým sa topánky prispôsobia na dané nohy. Šnúrky vedú cez očko na jazyku, aby s neposúval do strán. Pozrite si aj video prevedenia.

Päta je mäkká, jemnučko spevnená aby držala tvar, v zadnej časti majú topánky uško.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je z prírodného kaučuku, má vzorku, nebráni však kontaktu s povrchom. Pod pätou je logo firmy. Po obvode je podrážka ešte prešitá. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový. Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom alebo aj druhým prstom.

Ohybnosť je krásna už od začiatku do všetkých strán, radím ich do kategórie „žuvačkové“, teda veľmi ľahko ohybné. Pozrite si aj video ohybnosti.

Ako Mukishoes sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 38 je 250mm, na topánke je údaj 25,2cm. Vnútorná šírka závisí od obvodu prstových kĺbov (OPK), namerala som špajdlou od 9cm do 9,4cm, pri menšom OPK bude šírka ešte väčšia, nie však dostatočná na extra široké nohy. Šírka je limitovaná švami v danom mieste.

Mukishoes RAW Leather Black sú vhodné na úzke a normálne široké na členkupriehlavku sa prispôsobia, nie sú však vhodné na nohy široké s vyšším priehlavkom a širším členkom. Sedia aj na užších pätách.


Similar Posts