Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot | Recenzie

Feelgrounds Courtside, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: užšie až širšie

Feelgrounds Courtside prinášajú novú, odolnejšiu podrážku. Ide o novinku 2023. Samozrejmosťou značky Feelgrounds je použitie vegánskych materiálov a ani v tomto prípade nejde o výnimku.

Feelgrounds Courtside sú ideálne na jarné, jesenné obdobie a takisto počas chladnejších a sychravých letných dní. V tejto recenzii vám bližšie predstavím farbu Retro Beige vo veľkosti 38. Feelgrounds sa kupujú priamo od výrobcu feelgrounds.com (dodanie je rýchle) a v ponuke sú napríklad aj modely Droptop, Original, Highrise, Seaside a zimné Patrol  a takisto už aj detské modely. Pozrite si tiež recenzie na Feelgrounds. 

feelgrounds

Prevedenie

Model Courtside je vegan, zvršok je vyrobený z vodoodpudivej vegan kože. Tento model je moderný, štýlový a zároveň veľmi pohodlný. Topánky sú unisex a vyznačujú sa nízkou hmotnosťou. Feelgrounds kladie dôraz na použité materiály a ekológiu. V ponuke je viacero prevedení tohto modelu.

Topánky sa viažu šnúrkami, ktoré sú vyrobené z recyklovaných materiálov. Môžete využiť rôzne spôsoby šnurovania a vytvoriť vlastný štýl 🙂

Vnútro je vyrobené z udržateľného vlákna TENCEL™ Lyocell, ktoré je jemné a absorbuje vlhkosť. Udržiava tak nohy v suchu. Okolo členku je polstrovanie výraznejšie, vďaka čomu je komfort pri nosení vysoký.

Podrážka a ohybnosť

Podrážky prešli zmenou, aby boli viac odolnejšie voči oderu. Dizajn a rozmery jednotlivých veľkostí ostali rovnaké. Ohybnosť podrážky je výborná už od nova. Podrážka je navyše po obvode prešitá, pre väčšiu odolnosť. Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s mierne dlhším druhým prstom.

Ako Feelgrounds Courtside sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 38  248x96mm, pričom šírka závisí od obvodu prstových kĺbov. Topánky sedia na normálne široké a širšie nohy, na nižší až vyšší priehlavok. Sedia aj na užšie členky.  Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Testovanie

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Vďaka šnúrkam sa pekne prispôsobili. Mala som možnosť otestovať aj iné Feelgrounds modely takže som tušila, že Courtside budú pohodlné.

Čo ma príjemne prekvapilo je dizajn, v reáli tenisky vyzerajú skutočne štýlovo. Pozitívne hodnotím aj polstrovanie a celé vnútro, ktoré je mäkké a vďaka ktorému je chôdza veľmi pohodlná. Nováčikovia v barefoot obuvi si môžu do topánok vložiť ešte jedny stielky v prípade potreby. Stielky nájdete na stránke feelgrounds.com.

Plusom sú pre mňa tiež použité vegánske a recyklované materiály a takisto aj vodoodpudivý zvršok. Rovno som ich otestovala v daždivom počasí a takisto ako model Original Luxe, aj teraz som mala nohy suché 🙂

Na záver mám ešte pre vás tip na udržanie bielych podrážok: stačí ak podrážky prejdete navlhčenou nano hubkou a budú ako nové. Hubky nájdete napríklad v drogérii.

Predsa ešte malé zhrnutie: Feelgrounds Courtside sú štýlové a pohodlné topánky vhodné na jar, jeseň a daždivé leto. Celú ponuku Feelgrounds detských a dospeláckych modelov nájdete na feelgrounds.com


Similar Posts