Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Be Lenka Jolly, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: nižší až mierne vyšší
  • členky: užšie až širšie

Nízky celoročný model Be Lenka Jolly je ďalším z bohatej ponuky slovenskej značky Be Lenka. Prečítajte si recenzie na ostatné Be Lenka modely. Be Lenka Jolly sa vyrábajú vo viacerých farbách a v tejto recenzii sa bližšie pozrieme na farbu Navy vo veľkosti 30. Celú ponuku nájdete na belenka.sk

be-lenka-jar-2023

Prevedenie

Zvršok je z brúsenej kože. Pravidelnou a vhodnou impregnáciou zabezpečíte nepremokavosť a krajší vzhľad topánok. Pozrite si aj video.

Jolly sa zapínajú pomocou dvoch suchých zipsov. Vďaka prešitiu koncov je možnosť skrátiť ich odstrihnutím. Vrchný suchý zips je prevlečený cez očko na jazyku, vďaka čomu jazyk nebude počas chôdze „cestovať“ a zosúvať sa.

Vnútro je textilné, vyberateľné stielky sú tenké a ohybné. Po obvode nechýba príjemné polstrovanie a praktické uško. Päta je čiastočne spevnená vyvýšenou podrážkou.

Podrážka a ohybnosť

6mm podrážka  má výstupky a po celom obvode je vytiahnutá vyššieDrop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Ohybnosť je dobrá už od nova a nosením podrážka ešte zmäkne. Ohybnosť podrážky je zachytená vo videu (topánky na videu sú ešte nové, nenosené). Tvar špičky je vhodný pre dominantné (najdlhšie) palce, tiež na nohy s druhým prstom dlhším ako palec. Sedia krásne na plutvičky a nohy s výraznejším sklonom od palca k malíčku, s tzv. strieškou.

Ako Be Lenka Jolly sedia?

Veľkosť 30 má vnútorné rozmery 193x79mm, čo sedí s tabuľkou výrobcu. Be Lenka Jolly sedia na normálne a širšie nôžky, nižší až mierne vyšší priehlavok, úzke aj širšie členky. Topánky sú ideálne na nôžky plutvičky.  Ak má dieťa väčší „kopček“, sedieť nemusia. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Na fotkách je tester s užšími členkami a nižšími priehlavkami. Be Lenka Jolly je možné pekne utiahnuť. Polstrovanie je príjemné a celý zvršok sa po pár obutiach zjemní a prispôsobí. V špičke je dostatok priestoru na prácu prstov.

Takto sedia na normálne vysokých priehlavkoch.

Be Lenka Jolly sú ďalšou vhodnou voľbou pre deti s „plutvičkami“. Poskytujú nohám dostatok priestoru na prácu.


Similar Posts