Detská obuv | Ostatné recenzie

Protetika KABI, recenzia

 

Na zimné obdobie prichádza Protetika okrem iných noviniek aj s novinkou Kabi, ktoré sú vlastne zateplenou verziou modelu Harper. Kabi sa tiež vyrábajú vo veľkostiach 19 až 26 vo farebných prevedeniach (zľava) navy, fuxia, denim a green. Recenzia sa týka modelu green vo veľkosti 23.

Zvršok je kombinácia hladkej a brúsenej kože. Hladká koža je popri podrážke, na špičke, na suchých zipsoch a popri jazyku. Jazyk, časti okolo členku a Achilovky sú z brúsenej kože. Kabi majú dva suché zipsy, ktoré držia pevne.

Hmotnosť je 137g, čo je priemer v zimnej barefoot obuvi danej veľkosti. Pozrite si aj video prevedenia. 

 

Vnútro je zateplené „kožušinkou“, vyberateľné rovné stielky sú zateplené tiež.

protetika-kabi-stielka

Pod stielkou je kartón ako pri modeli Harper, spôsobuje počiatočnú tvrdosť podrážky. Ohýbaním zmäkne.

Gumená podrážka je na špičke a päte vytiahnutá vyššie, chráni zvršok pred okopaním. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pod pätou) je nulový – podrážka je všade rovnako hrubá.

Päta je jemne spevnená – čiastočne podrážkou na päte a čiastočne aj opätkom.

Tvar špičky je vhodný aj pre dominantné palce (najdlhšie).

Ohybnosť je od nova horšia a to najmä pod pätou. Zmenšenú ohybnosť zapríčiňuje kartón, ktorý je pod vyberateľnou stielkou. Pozrite si aj video ohybnosti. Po chvíli ohýbania podrážka zmäkne, rozdiel vidieť aj v tomto videu.

Vnútorná dĺžka veľkosti 23 meraná meradlom Plus12 je so stielkou 145mm, bez stielky 147mm. Vnútorná šírka bez roztiahnutia zvršku do strán je 62mm.

Kabi sú vo veľkosti 23 vhodné na užšie až normálne široké nôžky, úzky až normálny členok, nižší, normálny a trochu vyšší priehlavok.  

Dieťa na fotkách má rozmery nôh 142x60mm, normálny priehlavok a členok.

 

Similar Posts