Leguano Kosmo, recenzia

  • šírka nôh: užšie až širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až širšie

Od nemeckej značky Leguano som ešte nemala možnosť recenzovať topánky, preto sa tomuto kroku vpred teším 🙂 Pozrieme sa na zateplený model Kosmo vo veľkosti 40, ktorý mi na recenziu zapožičala predajňa Barefoot Trenčín s e-shopom https://barefootka.sk/. Nájdete ich tam aj v hnedej farbe 🙂Leguano Kosmo sú zateplené unisex topánky, ktoré sa vyrábajú v Nemecku. Leguano registrujem medzi barefoot priaznivcami ako obľúbenú značku vďaka komfortu a pohodliu počas nosenia. Sú obľúbené aj medzi vegánmi. Jedna topánka vo veľkosti 40 váži 266g.

Zvršok je krásne prispôsobivý, vyrobený z polyamidu. Môžu sa tiež impregnovať, môžu sa prať v práčke na šetrnom programe 30°C. Topánky sú vodoodpudivé. To znamená, že nie sú nepremokavé, ale voda po nich steká. V silnom daždi či mokrom snehu môžu vo vnútri navlhnúť. Celý zvršok je veľmi mäkký a príjemný, pozrite si aj video prevedenia.

Leguano sú známe svojou ohybnosťou a pohodlnosťou. Mala som možnosť presvedčiť sa vďaka Barefoot Trenčín tiež 😍 Pozrite si video prevedenia zatepleného modelu Kosmo.Nájdete ich na www.barefootka.sk

Uverejnil používateľ Šťastné nôžky Utorok 6. októbra 2020

Po obvode sáry je príjemné polstrovanie. Prispôsobia sa nohám vďaka šnúrkam prevlečeným cez 7 radov očiek. Vnútri sú celé zateplené teplým polyesterom. Topánky nemajú vyberateľné stielky.

Na mäkkom polstrovanom jazyku nájdete logo. Tiež aj na vonkajšej časti topánky, vzadu na podrážke a tiež na plieškoch, cez ktoré sú prevlečené šnúrky. Päta nie je spevnená, iba čiastočne vyvýšenou podrážkou. Na päte je aj menšie uško.

Leguano majú typickú „guličkovú“ podrážku LIFOLIT®, ktorá je krásne ohybná do všetkých smerov. Na päte aj špičke je vytiahnutá vyššie, po celom obvode je podrážka prešitá. Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s mierne dlhším druhým prstom.  Drop je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Pozrite si aj video ohybnosti.

Leguano Kosmo sú krásne ohybné už ako nové 😍 Kúpite ich na www.barefootka.skCelá recenzia už zajtra 🙂

Uverejnil používateľ Šťastné nôžky Streda 7. októbra 2020

Vnútorné rozmery veľkosti 40 sú 26×9,8cm, do šírky sa ešte prispôsobia. Dĺžka nesedí s tabuľkou výrobcu, pre istotu si ich nechajte pred kúpou premerať.  

Leguano Kosmo sú takmer univerzálne, sedia na užšie až mierne širšie nohy, nižší aj mierne vyšší priehlavok. Čím máte obvod prstových kĺbov väčší, tým menej miesta na šírku je k dispozícii a opačne. Sedia aj na úzke členky. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok pre vás, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Na dĺžku mi boli trochu veľké, vhodnejšie by bolo menšie číslo. Na nohách sa krásne prispôsobili šnúrkami, boli mäkké, teplé a pohodlné.

Porovnanie s Wildling Nessie vo veľkosti 39. Leguano sú oproti Wildling vyššie, tvar špičky aj šírka päty je veľmi podobná. Celkovo sú to veľmi podobné topánky a majú spoločnú ohybnosť, mäkký a prispôsobivý zvršok.

Ste majiteľom značky Leguano? Podeľte sa o svoje skúsenosti do komentárov 🙂

Share on facebook
Share on email

Zdieľanie:

Share on facebook
Share on email

Predstavujeme značky:

Zľavové kódy:

Wildling doprava zdarma s kódom SLOVAKIA2020

FREET zľava 15% s kódom NOZKY15

PEERKO

zľava 150CZK s kódom STASTNENOZKY150 pre objednávku nad 1500CZK

zľava 250CZK s kódom STASTNENOZKY250 pre objednávku nad 2500CZK

zľava 500CZK s kódom STASTNENOZKY500 pre objednávku nad 5000CZK

Zľavy platia do 31.10.2020, platia aj pre menu EUR (na vrchu e-shopu prepnite CZK na EUR), zľava sa následne prepočíta na eurá

DOTS od BAREFU zľava 5% s kódom 2880ts5 

KOBERČEKY od bebee zľava 50% na doprave s kódom stastnenozky

VAWA zľava 5% s kódom stastnenozky5

Najčítanejšie články:

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

súvisiace

bundgaard-walker-mid-lace

Bundgaard Walker Mid Lace, recenzia

šírka nôh: užšie až normálne široké priehlavok: nižší až normálny členky: úzke až normálne Pozrite sa na ďalšiu zimnú novinku z dielne kvalitnej značky Bundgaard! Model Walker

bundgaard-walker-pull

Bundgaard Walker Pull Tex, recenzia

šírka nôh: užšie až normálne široké priehlavok: nižší až vyšší členky: úzke až normálne Na túto novinku som sa veľmi tešila pretože snehule na trhu barefoot obuvi

vivobarefoot-tracker-fg

Vivobarefoot Tracker FG

šírka nôh: užšie až normálne široké priehlavok: nízky až vyšší členky: úzke až širšie Turistcké topánky sú v barefoot svete celkom špecifická kategória, je ich celkovo na