Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Leguano Kosmo, recenzia

  • šírka nôh: užšie až širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až širšie

Od nemeckej značky Leguano som ešte nemala možnosť recenzovať topánky, preto sa tomuto kroku vpred teším 🙂 Pozrieme sa na zateplený model Kosmo vo veľkosti 40, ktorý mi na recenziu zapožičala predajňa Barefoot Trenčín s e-shopom https://barefootka.sk/. Nájdete ich tam aj v hnedej farbe 🙂

leguano-kosmo

Leguano Kosmo sú zateplené unisex topánky, ktoré sa vyrábajú v Nemecku. Leguano registrujem medzi barefoot priaznivcami ako obľúbenú značku vďaka komfortu a pohodliu počas nosenia. Sú obľúbené aj medzi vegánmi. Jedna topánka vo veľkosti 40 váži 266g.

Aj pre vegánov

Zvršok je krásne prispôsobivý, vyrobený z polyamidu. Môžu sa tiež impregnovať, môžu sa prať v práčke na šetrnom programe 30°C. Topánky sú vodoodpudivé. To znamená, že nie sú nepremokavé, ale voda po nich steká. V silnom daždi či mokrom snehu môžu vo vnútri navlhnúť. Celý zvršok je veľmi mäkký a príjemný, pozrite si aj video prevedenia.

https://www.facebook.com/177727612902589/videos/628967241097501

Po obvode sáry je príjemné polstrovanie. Prispôsobia sa nohám vďaka šnúrkam prevlečeným cez 7 radov očiek. Vnútri sú celé zateplené teplým polyesterom. Topánky nemajú vyberateľné stielky.

Na mäkkom polstrovanom jazyku nájdete logo. Tiež aj na vonkajšej časti topánky, vzadu na podrážke a tiež na plieškoch, cez ktoré sú prevlečené šnúrky. Päta nie je spevnená, iba čiastočne vyvýšenou podrážkou. Na päte je aj menšie uško.

Špeciálna podrážka

Leguano majú typickú „guličkovú“ podrážku LIFOLIT®, ktorá je krásne ohybná do všetkých smerov. Na päte aj špičke je vytiahnutá vyššie, po celom obvode je podrážka prešitá. Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s mierne dlhším druhým prstom.  Drop je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Pozrite si aj video ohybnosti.

https://www.facebook.com/177727612902589/videos/768377407279858

Ako Leguano Kosmo sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 40 sú 26×9,8cm, do šírky sa ešte prispôsobia. Dĺžka nesedí s tabuľkou výrobcu, pre istotu si ich nechajte pred kúpou premerať.  

Leguano Kosmo sú takmer univerzálne, sedia na užšie až mierne širšie nohy, nižší aj mierne vyšší priehlavok. Čím máte obvod prstových kĺbov väčší, tým menej miesta na šírku je k dispozícii a opačne. Sedia aj na úzke členky. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok pre vás, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Na dĺžku mi boli trochu veľké, vhodnejšie by bolo menšie číslo. Na nohách sa krásne prispôsobili šnúrkami, boli mäkké, teplé a pohodlné.

Porovnanie s Wildling Nessie vo veľkosti 39. Leguano sú oproti Wildling vyššie, tvar špičky aj šírka päty je veľmi podobná. Celkovo sú to veľmi podobné topánky a majú spoločnú ohybnosť, mäkký a prispôsobivý zvršok.

Ste majiteľom značky Leguano? Podeľte sa o svoje skúsenosti do komentárov 🙂


Similar Posts