Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Shapen Daisy, barefoot sandále, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • členky: užšie až stredne široké

Shapen Daisy sú sandále z dielne slovenskej značky Shapen, ktorá je známa najmä svojimi elegantnými barefoot modelmi. V tejto recenzii sa pozrieme bližšie na sandále Daisy vo farbe Nude vo veľkosti 38. Celú ponuku nájdete na shapen.com

wildling-leto

Prevedenie

Elegantné prevedenie je to, čo na trhu barefoot obuvi chýba. Značke Shapen sa naozaj darí vyvíjať modely, ktoré potešia nejednu dámu. Pozrite si aj video prevedenia.

Predný metalický remienok je možné regulovať pomocou suchého zipsu a prispôsobiť na každú nohu zvlášť. Zospodu je remienok kožený.

Stielka má hrúbku cca 3mm, je kožená a trochu vymäkčená. Kožená je aj obaľovaná špička. Koža je dosť jemná, pri nosení som si extra dávala pozor, aby som nezakopla a tiež na deti, aby mi nestúpili na nohy 🙂

Zadný remienok je prevlečený 1x cez putko v zadnej časti. Okolo nohy sa omotáva na dva krát. Mne to vyšlo len tak tak, hoci nemám široké členky. Remienky mám zapnuté na poslednej možnej dierke.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka má hrúbku cca 3mm, ohybnosť je zachytená vo videu. Tvar špičky je vhodný pre dominantné (najdlhšie) palce, tiež na nohy s druhým prstom dlhším ako palec. Sedia na nohy s výraznejším sklonom od palca k malíčku, s tzv. strieškou.

Ako Shapen Daisy sedia?

Dĺžka a šírka celej platne sandál vo veľkosti 38 je 25,1x10cm, čo sedí s tabuľkou výrobcu. Shapen Daisy sedia na normálne a širšie nohy, úzke aj normálne široké členky. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Testovanie

Kvôli počasiu som sandále testovala kratší čas. Možnosť prispôsobiť remienky na každú nohu zvlášť oceňujem, najmä pokiaľ máte rozdielny obvod prstových kĺbov. Remienky okolo členku mi sedia akurát, zapnem si ich na poslednú dierku. Na širšie členky to už stačiť nebude.

Chôdza v sandálkach pre mňa nebola 100% pretože zadný remienok mi nefixoval dostatočne pätu, čo vidieť aj na fotke. Z hľadiska barefootu by mali byť sandále dobre fixované v prednej časti a tiež okolo členku alebo pásikom cez priehlavok (napr. ako Be Lenka Grace alebo Promenade), aby podrážka pekne držala pri nohe a tiež päta by nemala „lietať“.

Shapen Daisy pôsobia veľmi elegantne a ľahko ich skombinujete k rôznym outfitom.


Similar Posts