Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Koel Korkid vs. Plus Fleece, porovnanie

  • šírka nôh: úzke (užší model) normálne široké až širšie (model PLUS)
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: úzke až normálne

O novinkách značky Koel 4kids sa už hovorilo dlhšiu dobu, preto som rada, že sa tieto novinky už u nás objavili. Poďte sa na ne pozrieť 🙂 Za možnosť recenzovať ich ďakujem predajni Littlefeet, ktorú nájdete v Trenčíne alebo nakúpite cez ich e-shop https://littlefeet.sk/.

koel-korkid-plus

Koel sa teda vyrábajú v užšej a širšej PLUS verzii. Recenzované sú užšie vo veľkosti 27 (modré) a PLUS vo veľkosti 28 (koralové).

Na úvod ešte uvediem rôzne rady, ktoré aktuálne Koel ponúka. Sú to 3 typy podrážok (názvy som si vymyslela, nie sú oficiálne 😉 )

1. vzorovaná

Poznáte ju napr. z modelov Koel Korkid. Modely na tejto podrážke sedia na užšie až stredne široké nohy. Pozrite si aj recenzie a porovnanie modelov Koel.

2. s „nožičkou“

Táto podrážka je napr. na modeli Koel Plus. Modely na tejto podrážke sedia na stredne široké a širšie nohy. Pozrite si aj recenzie a porovnanie modelov Koel.

3. s dezénom

Tento typ podrážky je napr. na modeloch Bernardo, Bernardhino. Modely na tejto podrážke sedia na stredne široké a širšie nohy. Pozrite si aj recenzie a porovnanie modelov Koel.

Nemecká kvalita

Zvršok oboch je kožený, pôsobí veľmi kvalitne a precízne.  Zvršok je k podrážke lepený a navyše aj prešitý. Nezabudnite na impregnáciu, ktorá chráni topánky pred vlhkom, ale aj špinou. Pozrite si aj videá prevedeniaužší model, model PLUS.

Hmotnosť užšieho modelu vo veľkosti 27 je 118g, model PLUS vo veľkosti 28 váži 178g. Pozrite si aj video prevedenia.

Oba modely majú dva suché zipsy, vďaka ktorým sa topánočky krásne prispôsobia. Jazyk je polstrovaný, nájdete na ňom logo.

Topánky sú zateplené flisom, ktorý mi trochu pripomína vlnu. Flis nepôsobí umelo, je príjemný. Stielky sú zhora takisto zateplené, sú vyberateľné, rovné a ohybné. Na fotke vidieť aj porovnanie stielok z užšieho a širšieho modelu.

Po obvode sú topánočky polstrované, sedia aj na úzku oblasť členkov. Päta je čiastočne spevnená.

Podrážka je na oboch modeloch Koel vytiahnutá vyššie na päte aj špičke. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka sa líši, rozdiel vidieť na fotke. Pozrite si aj video ohybnostiužší model, model PLUS.

Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. 

Ako Koel sedia?

Vnútorné rozmery užšieho modelu vo veľkosti 27 sú 174x63mm, model PLUS má vo veľkosti 28 176x69mm. Vnútorné rozmery sedia s tabuľkou Littlefeet.

Koel užšie sú vhodné na užšie až normálne široké nôžky, model PLUS sedí na normálne a širšie nôžky. Oba modely sedia na nižší až  normálny priehlavok, dajú sa utiahnuť aj na úzke členky. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Na fotkách je dieťa s nižším priehlavkom a užšími členkami. Fotky nôh na stielkach slúžia len pre predstavu.

Porovnanie užšieho modelu s vyššími celoročkami Filii M (172x65mm). Výška topánok je takmer rovnaká. Podobný je aj tvar špičky. V päte sú užšie Koel.

Porovnanie užšieho modelu s Affenzahn (169x66mm). Tiež sú typovo veľmi podobné, tvar špičky je viac skosený k malíčku pri Koel.

Porovnanie užšieho modelu Koel s Protetikou (178x67mm). Koel sú užšie v päte a tiež aj v prstoch.

Porovnanie Koel PLUS s Froddo Barefoot (180x73mm). Viac skosené k malíčku sú Froddo, päta je užšia u Koel.

Porovnanie Koel PLUS s Jonap B7 (182×73). Päta je trochu užšia pri Koel, Jonapy majú špičku viac skosenú k malíčku.

Porovnanie s Beda (170x72mm). Tvarom sú podobné.

Máte už doma tieto novinky? Podeľte sa o svoje dojmy 🙂


Similar Posts