Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Koel Bernardinho a Bernardo, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké až širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: normálne až širšie

Medzi ďalšími barefoot novinkami vítam Koel Bernardinho a Bernardo. Model Bernardinho sa vyrába od čísla 21 do 27 a Bernardo od 28 do 35. Oba modely nájdete vo verzii so zapínaním na 2 suché zipsy a 1 suchý zips s gumičkovou šnúrkou. V tejto recenzii sa pozrieme na veľkosť 27 a 30. KOEL4kids nájdete v Maxatku a v Littlefeet.sk a zároveň ďakujem za požičanie topánok na recenziu 🙂

Na úvod ešte uvediem rôzne rady, ktoré aktuálne Koel ponúka. Sú to 3 typy podrážok (názvy som si vymyslela, nie sú oficiálne 😉 )

1. vzorovaná

Poznáte ju napr. z modelov Koel Korkid. Modely na tejto podrážke sedia na užšie až stredne široké nohy. Pozrite si aj recenzie a porovnanie modelov Koel.

2. s „nožičkou“

Táto podrážka je napr. na modeli Koel Plus. Modely na tejto podrážke sedia na stredne široké a širšie nohy. Pozrite si aj recenzie a porovnanie modelov Koel.

3. s dezénom

Tento typ podrážky je napr. na modeloch Bernardo, Bernardhino. Modely na tejto podrážke sedia na stredne široké a širšie nohy. Pozrite si aj recenzie a porovnanie modelov Koel.

Prevedenie

Zvršok modelu Fuchsia Flower je kožený, má krásnu jedinečnú potlač. Model Laces Turquoise je tiež kožený, poteší malých milovníkov vojenského štýlu 🙂 Nezabúdajte tiež na starostlivosť a impregnáciu, ktoré zachovajú topánky funkčné a pekné 🙂 Zvršok je s podrážkou navyše aj prešitý. Celé prevedenie je prepracované ako sme u tejto značky zvyknutí. Pozrite si tiež video.

Ako som v úvode písala, tieto novinky od Koel sa vyrábajú v prevedení s 2 suchými zipsami a 1 suchým zipsom s gumičkovými šnúrkami. Model na 2 suché zipsy má aj putko na jazyku.

Vnútro je kožené, vyberateľné stielky tiež. Po obvode sú Koel polstrované a príjemné k detským nohám. Päta je jemne spevnená, ohybnosť päty je zachytená vo videu.

Podrážka

Podrážka má vzorku, po celom obvode je vytiahnutá vyššie a so zvrškom je navyše aj prešitá. Model Bernardinho má podrážku na špičke vytiahnutú ešte kúsok vyššie – praktický detail pre menšie deti 🙂 Ohybnosť podrážky je zachytená vo videu. Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. Koel Bernardinho a Bernardo sú ideálne na nôžky plutvičky.

Ako Koel Bernardinho a Bernardo sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 27 175x70mm, veľkosti 30 – 195x74mm. čo sedí s tabuľkami Maxatka a Littlefeet.sk. Koel Bernardinho a Bernardo sedia na stredne široké a široké nohy, normálny až vyšší priehlavoknormálne a širšie členky.  Model na 1 suchý zips a gumičkovú šnúrku môže sedieť aj na nižší priehlavok. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Na fotkách majú Koel obuté deti s užšími a normálne širokými nohami, majú užšie členky a nižšie priehlavky. Nie sú to ideálne nohy na Koel, ale iné nohy v aktuálnej situácii nezoženiem 🙂 Model fuchsia flower bol okolo úzkych členkov voľný aj pri maximálnom utiahnutí. Model laces turquoise sedel trochu lepšie.

Z topánok som bola celkovo nadšená, prevedenie je prepracované, podrážka je vytiahnutá vyššie a navyše je aj prešitá. Ak hľadáte kvalitné topánky na stredne široké a širšie nohy, určite sa na Koel pozrite 🙂


Similar Posts