Fare Bare celoročné topánky, recenzia

Značka FARE prišla na trh s barefootovou radou – Fare Bare.  Recenzia sa týka týždeň nosených kožených celoročiek s číslom 5221211. Vyrábajú sa vo veľkostiach 28 až 32, cena je okolo 55eur.

fare-bare-celorocne-topanky

Materiál zvršku je brúsená koža, vo vnútri je flis. Po impregnácii zvládnu aj dážď. Celkovo prevedenie pôsobí dobre, nie lacno, avšak špička sa mierne odliepa už od kúpy. Zatiaľ to drží, uvidím, ako to bude ďalej. Pri BF obuvi je celkovo problém nájsť vhodné nezávadné lepidlo, ktoré by bolo účinné a odolné pri požadovanej ohybnosti topánky.

fare-bare-vnutro-flisfare-bare-spicka

Suché zipsy sú kvalitné, zatiaľ držia dobre. Jazyk je tiež prichytený suchým zipsom, a teda počas chôdze drží kde má 🙂 . Suché zipsy mohli byť trochu dlhšie, aby nebola odhalená časť suchého zipsu kde sa zachytáva špina, dcéra ich má akurát. Tento model však nie je vhodný na vyššie priehlavky, čiže by stačil nejaký centimeter navyše a bolo by to dokonalé.

fare-bare-suchy-zips-jazyk

fare-bare-suchy-zips

Podrážka je ohybná priečne aj pozdĺžne, po obvode a pod pätou je tuhšia. Vzadu je vyvýšená, na špičke je tiež trochu potiahnutá nahor, tým sú chránené pred okopaním.  V topánkach sa dcére zatiaľ nešmýka nakoľko je podrážka drsná a má drážky – testované v bežnom sídliskovom teréne za mokra aj sucha a na ihrisku.

fare-bare-celorocne-ohybnost

Fare Bare majú dve stielky – vrchná je tuhšia, má tvarovaný žliabok na pätu. Odporúčam ju ponechať len v prípade vpadnutých členkov. Po jej vybratí získate viac miesta na dĺžku, ale aj na priehlavok. Druhá, tenšia, je tiež kožená avšak je rovná.

fare-bare-stielky

Tieto Fare Bare sú vodné na nôžky „plutvičky“, čiže užšie päty, širšie v prstoch. Znesú nízky, maximálne normálny priehlavok, deti zvyknú  tlačiť pod spodným suchým zipsom. Niekedy pomôže vybrať tvarovanú stielku a nosiť ich s tenkou. Sú vhodné na úzky až normálny členok.

Vnútorná dĺžka veľkosti 29 s tvarovanou stielkou je 187mm a s tenkou 189mm. Šírka s tvarovanou stielkou je 76mm a s tenkou 78mm. Miery som zistila pomocou Meradla Plus 12 a digitálneho meradla Clevermess. Rozmery na oficiálnej stránke výrobcu s nameranými rozmermi nesedia.

Ďalšie rozmery (merané s tvarovanou stielkou)

Veľkosť 28 29 30 31 32
Vnútorná dĺžka (mm) 183 187 194 200 205
Šírka (mm) 76 78 80 82 84

fare-bare-celorocne-zboku

fare-bare-celorocne-pod-stielkou

fare-bare-celorocne-paty

fare-bare-celorocne-noha-na-stielke

fare-bare-celorocne-stielka-odtlacok

Share on facebook
Share on email

Zdieľanie:

Share on facebook
Share on email

Predstavujeme značky:

Zľavové kódy:

ANGLES FASHION zľava 5% s kódom ANGLESNOZKY zľava platí do 31.8.2020

DOTS od BAREFU zľava 5% s kódom 2880ts5 

KOBERČEKY od bebee zľava 50% na doprave s kódom stastnenozky

VAWA zľava 5% s kódom stastnenozky5

Najčítanejšie články:

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

súvisiace

maxatko

Spoznajte Maxatko

V novom projekte Magazín môžete nakuknúť do zákulisia e-shopov, predajní, výrobcov a dozvedieť sa informácie o rôznych novinkách zo  sveta barefoot obúvania. Verím, že sa

beda linda - blueberry

Beda Linda vs. Blueberry, porovnanie

šírka nôh: normálne široké až široké priehlavok: nižší až vyšší členky: užšie až širšie Značka Beda je obľúbenou voľbou najmä na širšie nôžky. Na trhu pribudlo viacero

Protetika novinky jeseň/zima 2020

Protetika prichádza každú sezónu s novinkami, v tomto článku vám predstavím nové barefoot modely na jeseň a zimu 2020. Tento článok vznikol vďaka spolupráci s