Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Beda Mauro, recenzia

  • šírka nôh: normálne a široké
  • priehlavok: normálny a vysoký
  • členky: užšie až širšie

V tejto kratšej recenzii sa pozrieme na známu českú značku Beda, model Mauro. Ide o vyššie celoročné topánky. S merino stielkou alebo ponožkami sú vhodné aj na miernu zimu. Vyrábajú sa až do veľkosti 35, pozrieme sa na veľkosť 32. Recenzia vznikla vďaka spolupráci s Nožičkovom, kde ich nájdete aj v iných veľkostiach a prevedeniach.

beda-mauro

Kožený zvršok

Žiarivý zvršok je z brúsenej kože s membránou. Po impregnácii sprejom je viac odolný voči špine a vlhkosti. Topánky sa prispôsobia nohám vďaka dvom suchým zipsom, na vrchnom je reflexný prvok. Na boku topánok je logo. Pozrite si aj video prevedenia.

https://www.facebook.com/177727612902589/videos/1290821501253151

Vnútri sú topánky textilné. Majú vyberateľné stielky so žliabkom na pätu. Môžete ich prípadne nahradiť inými rovnými, získate pár milimetrov na dĺžku navyše.

Po obvode sú topánky polstrované, lepšie tak sedia okolo chudšieho lýtka. Jazyk polstrovaný nie je. Jazyk sa dá veľmi pekne otvoriť a tak je obúvanie jednoduché.

Päta je čiastočne spevnená vyššou podrážkou, model Mauro nemá všitý opätok.

Barefoot podrážka

Podrážka má jemnú vzorku, na päte a špičke je vytiahnutá vyššie. Rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou (drop), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Tvar špičky  je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. Sú vhodné aj na plutvičky a tvar prstov skôr dorovna (s miernym sklonom k malíčku).  Ohybnosť je veľmi dobrá už od nova, pozrite si aj video ohybnosti.

https://www.facebook.com/177727612902589/videos/331050161315075

Ako Beda Mauro sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 32 sú 205x80mm, čo sedí s tabuľkou Nožičkova.  Či je obuv vhodná, je potrebné overiť  aj premeraním nôh a obuvi.

Beda Mauro sedia na normálne a široké nôžky, normálny až vysoký priehlavok, užšie aj širšie členky. Niekedy sedia aj na nižšie priehlavky pri väčšom utiahnutí suchých zipsov. Ak si nie ste istí typom nôh vášho dieťaťa, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Na fotkách je dieťa s rozmermi nôh 197x75mm, členok užšípriehlavok nižší, päty užšie. Okolo členku išli utiahnuť pekne, na priehlavku boli trochu voľné. Druhé má obuté Baby Bare Fall (recenzia už čoskoro). Na priehlavku lepšie sedia Baby Bare, tiež tvarovo sú na dané nohy vhodnejšie. Pre predstavu pridávam aj ilustračnú fotku nôh na stielkach.


Similar Posts