Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Peerko Classic, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké až širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: užšie až širšie

V tejto recenzii vám predstavím novinku od českej značky Peerko, model Classic vo veľkosti 38. Okrem známych tenisiek začali vyrábať aj kožené modely Empire, Go a Classic. Vybrať si môžete z jednofarebných aj vzorovaných modelov, celú ponuku nájdete na https://www.peerko.cz/. 

peerko-classic

Vyberie si každý

Stretli sa u mňa dva modely – Brown a Triangle. Oba majú zvršok z brúsenej kože, ktorý sa impregnuje sprejom. Impregnácia sa odporúča aplikovať pred prvým použitím, čím sú topánky chránené pred vlhkosťou a aj údržba topánok je jednoduchšia. Pri výrobe bolo použité lepidlo na vodnej báze, bez rozpúšťadiel. Topánky sú detailne prepracované, pozrite si aj video prevedenia.

https://www.facebook.com/177727612902589/videos/352234106132192

Model Classic sa prispôsobí nohám vďaka šnúrkam prevlečeným cez 5 radov očiek. Šnúrky nie sú hrubé, pôsobia decentne. K hnedým sú dodávané biele aj hnedé šnúrky. V hornej časti jazyka nájdete logo značky – pierko.

Vnútro je kožené, stielky nie sú vyberateľné. Topánky sú veľmi pohodlné, mäkké a príjemné. Komfort počas nosenia zvyšuje aj polstrovanie okolo členku a tiež v zadnej časti. Päta je spevnená všitým opätkom.

Podrážka aj pre začiatočníkov v barefoot obúvaní

Podrážka je vyrobená z recyklovateľného termoplastického kaučuku. Po celom obvode je vytiahnutá vyššie a ešte je aj prešitá. Na vonkajšej strane nájdete logo značky. Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom.  Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. 

Peerko Classic sú vhodné na bežné nosenie, do mesta a tiež pre tých, ktorí prechádzajú na barefoot obuv alebo nevyžadujú úplne tenkú podrážku. Pozrite si aj video ohybnosti.

https://www.facebook.com/177727612902589/videos/883114095550666

Ako Peerko sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 3824,8×9,7cm, čo sedí s tabuľkou výrobcu. Peerko Classic sedia na normálne až širšie nohy, nižší aj vyšší priehlavok. S narastajúcou veľkosťou sedia menej na nižšie priehlavky. Sedia aj na užšie členky. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Sedia mi dobre, mám ešte rezervu na utiahnutie. Chôdza v Peerko je veľmi pohodlná, najmä na dlhšie prechádzky po betóne. Stielky sú mäkké, komfortné. Topánky sa hodia aj k ležérnejším šatám či sukniam. Šoférovanie bolo pohodlné, vďaka vyvýšenej podrážke sa koža na päte neošúcha.

Porovnanie s Be Lenka Icon. Be Lenka majú viac „banánový tvar“, sú na palcovej strane výraznejšie.

Peerko sú vhodnou voľbou na bežné nosenie, do práce aj k elegantnejším outfitom. Na výber máte jednoduchšie modely, ale aj farebné, ktoré neostanú nepovšimnuté. Ak nevyžadujete úplne tenkú podrážku alebo len prechádzate na barefoot obuv, budú pre vás tie pravé.

Dajte mi do komentárov vedieť, ako sa vám páčia 🙂


Similar Posts