Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Be Lenka Nord, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké až širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: užšie až širšie

Z dielne slovenskej značky Be Lenka vychádzajú ďalšie novinky, jednou z nich je aj zateplený model Nord, dostupný v štyroch unisex farbách od veľkosti 36 do 46. Recenzia sa týka veľkosti 38 vo farbe Caramel. Kúpite ich priamo v e-shope Be Lenka. Ďakujem Be Lenke za spoluprácu a možnosť tieto topánky pre vás testovať 🙂

be-lenka-nord

Prevedenie

Zvršok topánok je z hydrofóbnej kože. Táto hnedá je veľmi pekná a živá, na priamom slnku má trochu iný odtieň. Ľahko sa kombinuje a je vhodná aj pre pánov 🙂 Pre zachovanie vodeodolnosti a ochrane zvršku je vhodná pravidelná starostlivosť a impregnácia

Topánky si prispôsobíte šnúrkami, ktoré sú prevlečené cez 6 radov očiek. Z vnútornej strany je aj zips, obúvanie je teda otázkou pár sekúnd. Zips ocenia aj nosiace mamičky 🙂 Pozrite si aj video prevedenia.

Vnútro je zateplené flisom. Nemá vysoký vlas, je veľmi podobný vlne z bLifestyle. Zateplené sú aj vyberateľné stielky. Zateplenie postačuje na mestskú zimu, prípadne môžete pôvodné stielky nahradiť merino stielkami.

Jazyk drží na svojom mieste vďaka očku, cez ktoré sú prevlečené šnúrky. Nájdete na ňom aj logo. Model Nord siaha vyššie nad členky, pri veľkosti 38 je výška zadnej časti od zeme cca 13,5cm.

Päta je čiastočne spevnená vyvýšenou podrážkou. Tá ochráni citlivú pätovú časť zvršku pred poškodením.

Podrážka a ohybnosť

Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. TPU podrážka je rovnaká ako aj na iných modeloch, má jemnú vzorku a drážky. Odnova je ohybnosť dobrá, pozrite si aj video ohybnosti.

Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom.  Ak máte skosený tvar prstov od palca k malíčku, tzv. striešku, budú vám sedieť ideálne. Na fotkách sú topánky nosené týždeň, podrážka nie je opotrebovaná.

Vnútorné rozmery

Vnútorné rozmery vo veľkosti 38 sú 245x95mm, pri menšom obvode prstových kĺbov majú do šírky o pár milimetrov viac. Vnútorná dĺžka sedí s tabuľkou výrobcu. Pozor, stielky sú užšie.  Či je obuv vhodná, si však treba overiť  aj premeraním nôh a obuvi.

Be Lenka Nord sedia na normálne a širšie nohy, nižší aj vyšší priehlavok. Oblasť priehlavku je prispôsobivá. Naopak oblasti švov a ďalej do špičky sú limitované. Ak máte v týchto miestach objemnejšie nohy, topánky nemusia sedieť. Model Nord sedí aj na užšie členky. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok pre vás, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Ako Be Lenka Nord sedia a ako obstáli v testovaní?

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Všetky modely od Be Lenky mi sedia vo veľkosti 38, zimný model Winter vo veľkosti 39. Ako obstáli počas testovania? Spočiatku som pociťovala mierny diskomfort v časti za švov a nižšie smerom k špičke, po pár noseniach topánky „povolili“. Be Lenka Nord som podrobila testovaniu v daždi, dlhším prechádzkam aj postávaniu na mieste. Nepociťovala som chlad. Podrážka je rovnaká ako na ostatných modeloch, šoférovanie teda problém nie je. Vyvýšená podrážka na päte je výrazným plusom Be Leniek. Model Nord zvládol aj sneh úplne bez problémov. Do mínusových teplôt som zvolila merino ponožky pre vyšší tepelný komfort. Prípadne môžete zvoliť teplejší model Be Lenka Winter.

Po sezóne nosenia (jeseň-zima) vyzerajú takto. S prevedením aj kvalitou som veľmi spokojná 🙂

Porovnanie s Pegres

Porovnanie s Wildling

Ste majiteľom Be Lenka topánok? Podeľte sa so svojimi skúsenosťami do komentárov 🙂


Similar Posts