Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Froddo Barefoot celoročky, recenzia

Obľúbená chorvátska značka Froddo rozšírila ponuku obuvi o novú radu s označením barefoot. Modely z tejto rady sa vyrábajú od veľkosti 27 do 35 vo viacerých farbách. Celoročky sa vyrábajú v dvoch prevedeniach so suchými zipsami a s gumičkou a suchým zipsom. Z tejto rady sa objavia na trhu aj sandále či balerínky.  Cena sa pohybuje okolo 55-60eur v závislosti od veľkosti. Recenzia sa týka farby Pink  suchými zipsami vo veľkosti 30 a farby Dark Blue s gumičkou a suchým zipsom vo veľkosti 31. Za požičanie topánok na recenziu ďakujem predajni s e-shopom Nožičkovo, kde ich nájdete vo viacerých veľkostiach a farbách.

Prevedenie

Zvršok je hladkej anilínovej kože farbenej rastlinnými farbami. Po impregnácii sú vhodné aj do mokra.  Prešitie a prevedenie je navrhnuté tak, aby špička nepôsobila široko ani vo väčších číslach. Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 30 je  174g, vo veľkosti 31 váži 182g.

Zapínanie je na dva suché zipsy a v prípade druhého modelu na gumičkovú šnúrku a suchý zips. Gumička je na oboch koncoch prišitá. Pozrite si aj video prevedenia. 

Na vrchnej časti jazyka je logo. Jazyk má očko, cez ktoré je prevlečený horný suchý zips a v prípade druhého modelu je cez očko prevlečená gumička. Jazyk sa teda nebude posúvať do strán.

Celé vnútro topánok okrem oblasti pod stielkou je kožené, na päte je zvnútra brúsená koža. Pod stielkou nájdete nite zo šitia, ktoré sú prelepené. V pätovej časti je označenie modelu a veľkosť.

Stielky s logom sú rovné a vyberateľné, hrúbka je 3mm. Z vrchnej strany sú kožené, zospodu penové.  Stielky sú mäkké, ohybné,  nahrádzať inými ich netreba.

Okolo členku a Achillovky, tiež aj na vrchnej časti jazyka, sú vystužené. Vďaka tomu sedia aj na užšie členky, aj nižšie priehlavky.

Päta je spevnená všitým opätkom a tiež vyvýšenou podrážkou. Výška zadnej časti od podrážky po pätu,  je približne 6,8cm pri oboch veľkostiach.

Podrážka je po celom obvode prešitá, na špičke aj päte je vytiahnutá vyššie pre ochranu zvršku. Rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou (drop), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka má jemnú vzorku. Ohybnosť podrážky je spočiatku horšia, ale po pár noseniach zmäknú. Pozrite si video ohybnostiv ktorom je vidieť rozdiel ohybnosti. Modré sú trochu poohýbané v rukách, ružové nie.

Tvar špičky Froddo Barefoot je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. Sú vhodné aj na mierne plutvičky. 

Ako Froddo Barefoot sedia?

Vnútorná dĺžka meraná meradlom Plus12 je vo veľkosti 30 195mm a vo veľkosti 31 205mmVnútorná šírka meraná  digitálnym meradlom Clevermess je 76mm a 77mm. Vnútorné rozmery sedia s nameranými hodnotami Nožičkova. Rozmery stielok sú takmer rovnaké ako vnútorné rozmery obuvi. Či je obuv vhodná, si však treba overiť  aj premeraním nôh a obuvi.

Froddo Barefoot sú vhodné na normálne a širšie nohy, nižší až normálne vysoký priehlavok, dajú sa utiahnuť aj na užšie členkyZvládnu aj mierne vyšší priehlavok, ale suché zipsy nebudú úplne prekryté. Ak si nie ste istí typom nôh vášho dieťaťa, môžete využiť služby online poradenstva.

Na fotkách je dieťa s rozmermi nôh 190x74mm, členok užší, priehlavok nižší, päty užšie. Dajú sa utiahnuť aj na úzky členok. Fotka so stielkami slúži len pre predstavu.

porovnanie s Fare Bare


Similar Posts