detské barefoot | Ostatné recenzie

Affenzahn David Dog, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až normálne

Affenzahn je nemecká značka, ktorá začala vyrábať aj barefoot obuv s hravými detským motívmi. Affenzahn Davig Dog sú tenisky, ktoré sa vyrábajú od veľkosti 21 do 32, cena je okolo 70eur. Recenzia sa týka veľkosti 30. Za poskytunutie topánok na recenziu ďakujem obchodu SOJKAshop, kde ich nájdete aj v ďalších veľkostiach.

Balenie a prevedenie

Zaujímavé je už len samotné balenie, okrem veselých obrázkov je na veku krabice šablóna, na ktorej si môžete otestovať, či sú na dané nôžky vhodné. Je to ale len orientačný test, vnútorná dĺžka je odlišná od dĺžky šablóny. Na škatuli je písaný rozmer 19,8cm, ktorý tiež nesedí s reálnou vnútornou dĺžkou. Skôr teda odporúčam premerať nohy a vnútornú dĺžku topánok.

Zvršok je priedušná „pletenina“ z polyesteru, ide o veľmi príjemný mäkký materiál, pripomína outdoorové bundy. Vnútro je z polyesteru. teda vegánske. Po celom obvode nad podrážkou majú pogumovaný pásik typický aj pre iné značky, ktorý obuv chráni pred vlhkom a oderom.

Uťahujú sa suchými zipsami, vrchný je prevlečený cez očko na jazyku. Affenzahn majú vypracované detailyreflexná niť na praktických uškách za pätou a na jazyku, ktoré slúžia na lepšie obúvanie. Zaujímavé a praktické sú tiež štítky na päte, vďaka ktorým si dieťatko nepomýli ľavú a pravú topánočku.

Podrážka je vyvýšená jemne v oblasti špičky a výraznejšie v oblasti päty, pozrite si aj video prevedenia. Na vnútornej strane jazyka je obrázok zvieratka. Láka deti, ktoré sa nechcú obúvať 🙂

Stielka nie je vyberateľná, po celom obvode vidno šitie, s ktorým je noha v kontakte. Stielka je jemne vymäkčená a pružná, je však rovná, nemá podporu kleby. Pasívna podpora klenby nie je vhodná, viac o tejto téme a ortopedických vložkách hovorí tento článok. 

Päta je spevnená len čiastočne a to vyvýšenou podrážkou v danej oblasti, ktorá zároveň chráni zvršok pred okopaním alebo pri vyzúvaní.

Podrážka

Podrážka je z prírodného kaučuku, hrúbka je len 2,5mm. Na podrážke je jemná vzorka. Drop je nulový – podrážka je všade rovnako hrubá. Tvar špičky je vhodný aj pre mierne dominantné palce, neodporúčam ich pre nôžky s výrazným sklonom prstov od palca k malíčku, pretože pri akurátnom nadmerku nad palcom by bol nad prštekmi nadmerok príliš veľký. Ohybnosť je výborná  už od nova, pod špičkou aj pod pätou, pozrite si aj video ohybnosti. 

Ako Affenzahn sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 30 je 195mm. Vnútorná šírka bez roztiahnutia zvršku do strán je 72mm. 

Affenzahn David Dog sú vhodné na nižšie ale aj vyššie priehlavky – prispôsobia sa. Dajú sa pekne utiahnuť aj na úzke členky. Sedia na úzkenormálne široké nohy.

Dieťa na fotkách má nízky priehlavok a úzke členky.

Porovnanie s Jonap B7

Porovnanie s Bobux

Porovnanie s D.D.step 063


Similar Posts