Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Filii Gecko, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: užšie až normálne

Filii je obľúbená nemecká značka pre úzke a normálne široké nôžky. Sú vyhľadávané pe svoj dizajn a kvalitné prepracovanie. Recenzia sa týka šnúrkového modelu Gecko nappa ocean laces vo veľkosti 27. Vyrábajú sa od veľkosti 19 do 32. Za poskytnutie topánok na recenziu ďakujem Nožičkovo, kde ich nájdete aj v ďalších veľkostiach. 

Prevedenie

Zvršok je z hladkej kože, regulujú sa šnúrkami. Zboku je logo. Šnúrky sú navlečené tak, že stačí podoťahovať stredné časti a zaviazať, zvládne to aj menšie dieťa. Je to síce len detail, ale dobrý zlepšovák. Šnúrky môžete vymeniť aj za gumičky s brzdičkou alebo len doplniť brzdičku. Pozrite si aj video prevedenia.

Vnútro aj jazyk sú kožené, jazyk má očko na uchytenie šnúrkami. Vyberateľné stielkyz teľacej kože, ktorá je nalepená na penovej vrstve. Stielky majú hrúbku 3mm.

Päta je jemne spevnená tenkou vrstvou naviac, oblasť spevnenia je ohraničená prešitím.

Okolo členku sú vypolstrované, vďaka šnúrkam idú utiahnuť aj na úzke členky.

Podrážka

Gumená podrážka je na päte a špičke mierne vyvýšená, chráni zvršok pred okopaním. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový. Tvar špičky je vhodný aj pre mierne dominantné palce. Ohybnosť podrážky je už od nova výborná, pozrite si aj video ohybnosti.

Ako Filii sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 27 je s vložkou 180mmvnútorná šírka bez roztiahnutia zvršku je 64mm. Filii sedia na užšie až normálne široké nohy, nižší až normálny priehlavok, úzke až normálne široké členky. Šnúrkami ich možno pekne prispôsobiť. Sedia skôr na nôžky rovnejšieho tvaru, ktoré nemajú výrazný rozdiel v pomere šírky päty a šírky cez prstové kĺby.

Pozor, verzia W nie je širšia, iba vhodnejšia na vyšší priehlavok – má viac materiálu nad prstami. Šírka podrážky modelu M aj W je rovnaká.

Dieťa na fotkách má rozmery nôh 17,1×6,5cm, nízky priehlavok a úzke členky.


Similar Posts