Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Sandále Protetika Flip Navy, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké
  • priehlavok: normálny až vyšší
  • členky: normálne až širšie

Protetika Flip sú barefoot sandále, ktoré sa vyrábajú od veľkosti 19 do 26. Každú sezónu as vyrábajú v inom prevedení – rozdiely bývajú v materiáloch zvršku a vnútra. Recenzia sa týka sandálok Flip navy vo veľkosti 23. Pozrite si aj aktuálne modely Protetika Barefoot.

Prevedenie

Zvršok topánky aj vnútro topánky sú kožené. Sandálky majú dva suché zipsy, ktoré držia silno. Vrchný suchý zips je dostatočne dlhý, pekne sa prispôsobí aj na širší členok. Na normálne členky je potrebné utiahnuť ho viac.

Suchý zips nad prstami je možné veľmi dobre prispôsobiť vďaka tomu, že je našitý po celej dĺžke remienka, čo osobne veľmi oceňujem. Sandálky sú ľahké, jedna váži 111g, celé prevedenie pôsobí kvalitne, pozrite si aj video prevedenia.

Ako pri celoročkách Levis/Pony, tak aj sandálky sú predávané s dvoma pármi kožených stielok – s vankúšikom na podporu klenby a bez. Z hľadiska barefoot a zdravého vývinu nôh sú vhodné tie rovné stielky. O nevhodnosti ortopedických vložiek a pasívnej podpore klenby sa dočítate v tomto článku. Po obvode sú sandále polstrované.

Päta je jemne spevnená a zároveň flexibilná, dá sa s ľahkosťou stlačiť. Oproti celoročkám Levis je trochu vyššia. Sandálky sú vhodné na užšie, normálne široké a širšie päty, normálne široké a širšie členky. S narastajúcim číslovaním budú sedieť lepšie na normálne až širšie päty.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je vyvýšená po bokoch v oblasti päty a klenby kvôli ochrane zvršku topánky. Rozdiel – drop v hrúbke podrážky pod špičkou a pätou je nulový. Tvar špičky je vhodný aj pre dominantné palce. Ohybnosť je výborná už od nova, do všetkých smerov a tiež aj pod pätou, čo je opäť veľké plus. Pozrite si aj video ohybnosti.

Ako sandále Protetika Flip sedia?

Vnútorná dĺžka čísla 23 zisťovaná meradlom Plus 12 je 154mm. Vnútorná šírka meraná meradlom Clevermess je 63mm. Ak sa ramená meradla nestlačia, meradlo ukazuje šírku až 69mm, čo vidno aj v tomto videu. Takto je však zvršok roztiahnutý nad úroveň podrážky, čo teda nie je správne. Noha nesmie vytláčať zvršok, na prácu nôh je potrebný nadmerok do šírky. Viac o tom, prečo sa vnútorné rozmery v eshopoch líšia, sa dozviete v tomto článku.

Stielky sú menšie a užšie ako vnútorné rozmery, preto postavenie dieťaťa na stielky pre kontrolu veľkosti topánok nie je vhodný spôsob.

Sandálky Protetika Flip sú vhodné na normálne až širšie členky, normálne, až širšie päty. Pre kombináciu úzke päty a úzke členky nie sú vhodné, platí to najmä pre väčšie čísla. Sedia na normálne široké a mierne širšie nôžky, normálny a vyšší priehlavok.

Dieťa na fotkách má normálne vysoký priehlavok a členky normálne, päty užšie.


Similar Posts