Sandále Protetika Flip Navy, recenzia

 

Firma Protetika je známa okrem iného aj výrobou obuvi pre deti. Vyrábajú už aj alternatívy Margo a barefoot modely – celoročky Laredo, Levis/Pony a sandálky Flip, Erik/Mela. Recenzia sa týka sandálok Flip navy vo veľkosti 23. Vyrábajú sa od veľkosti 19 po 26, cena je okolo 30eur.

protetika-flip-navy

Zvršok topánky aj vnútro topánky sú kožené. Sandálky majú dva suché zipsy, ktoré držia silno. Vrchný suchý zips je dostatočne dlhý, pekne sa prispôsobí aj na širší členok. Na normálne členky je potrebné utiahnuť ho viac.

protetika-flip-navy-suchy-zipsprotetika-flip-navy-suchy-zips-zapnuty

Suchý zips nad prstami je možné veľmi dobre prispôsobiť vďaka tomu, že je našitý po celej dĺžke remienka, čo osobne veľmi oceňujem. Sandálky sú ľahké, jedna váži 111g, celé prevedenie pôsobí kvalitne, pozrite si aj video prevedenia.

protetika-flip-navy-suchy-zips-nad-prstamiprotetika-flip-navy-suchy-zips-nad-prstami-zapnuty-tesnejsieprotetika-flip-navy-suchy-zips-nad-prstami-zapnuty-volnejsie

Ako pri celoročkách Levis/Pony, tak aj sandálky sú predávané s dvoma pármi kožených stielok – s vankúšikom na podporu klenby a bez. Z hľadiska barefoot a zdravého vývinu nôh sú vhodné tie rovné stielky. O nevhodnosti ortopedických vložiek a pasívnej podpore klenby sa dočítate v tomto článku.

protetika-flip-navy-stielky

Podrážka je vyvýšená po bokoch v oblasti päty a klenby kvôli ochrane zvršku topánky. Rozdiel – drop v hrúbke podrážky pod špičkou a pätou je nulový.

protetika-flip-navy-podrazky

Tvar špičky je vhodný aj pre dominantné palce.

protetika-flip-navy-podrazkaprotetika-flip-navy-spicka-detail

Ohybnosť je výborná už od nova, do všetkých smerov a tiež aj pod pätou, čo je opäť veľké plus. Pozrite si aj video ohybnosti.

protetika-flip-navy-ohybnost-spickaprotetika-flip-navy-ohybnost-pata

Päta je jemne spevnená a zároveň flexibilná, dá sa s ľahkosťou stlačiť. Oproti celoročkám Levis je trochu vyššia. Sandálky sú vhodné na užšie, normálne široké a širšie päty, normálne široké a širšie členky. S narastajúcim číslovaním budú sedieť lepšie na normálne až širšie päty.

protetika-flip-navy-pataprotetika-flip-navy-vs-levis-paty

Vnútorná dĺžka čísla 23 zisťovaná meradlom Plus 12 je 154mm.

protetika-flip-navy-meradlo-plus-12

Vnútorná šírka meraná meradlom Clevermess je 63mm. Ak sa ramená meradla nestlačia, meradlo ukazuje šírku až 69mm, čo vidno aj v tomto videu. Takto je však zvršok roztiahnutý nad úroveň podrážky, čo teda nie je správne. Noha nesmie vytláčať zvršok, na prácu nôh je potrebný nadmerok do šírky. Viac o tom, prečo sa vnútorné rozmery v eshopoch líšia, sa dozviete v tomto článku. 

protetika-flip-navy-meradlo-clevermess

Stielky sú menšie a užšie ako vnútorné rozmery, preto postavenie dieťaťa na stielky pre kontrolu veľkosti topánok nie je vhodný spôsob.

Sandálky Protetika Flip sú vhodné na normálne až širšie členky, užšie, normálne, až širšie päty. Pre kombináciu úzke päty a úzke členky nie sú vhodné, platí to najmä pre väčšie čísla. Sedia na normálne široké a mierne širšie nôžky, normálny a vyšší priehlavok.

Dieťa na fotkách má normálne vysoký priehlavok a členky normálne, päty užšie.

protetika-flip-navy-obuteprotetika-flip-navy-obuteprotetika-flip-navy-obute-pataprotetika-flip-navy-obute-suchy-zips-detail

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

súvisiace

Froddo Barefoot sandále, recenzia

Chorvátska značka Froddo prišla s novinkami z rady Barefoot. Po celoročkách a plátenkách vám predstavujem sandále. Vyrábajú sa od veľkosti 27 do 35 vo viacerých

vivobarefoot-primus-trail

Vivobarefoot Primus Trail

šírka nôh: normálne široké až širšie priehlavok: nižší až mierne vyšší členky: úzke až širšie Obľúbená značka Vivobarefoot prišla na trh so skvelou novinkou, ktorou je model

Fare Bare plátenky

šírka nôh: normálne široké až širšie priehlavok: nižší až normálny členky: normálne až širšie Známa česká značka Fare Bare prichádza každú sezónu s novinkami. Predstavujem vám nové plátenky, ktoré sa vyrábajú