Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Barefoot topánky pre dospelých – prehľad podľa typov nôh

Barefoot topánky pre dospelých má v ponuke mnoho značiek, vyrábajú sa v rôznych šírkach, tvaroch, prevedeniach a vybrať si tú pravú značku či model môže byť náročné. Preto som pripravila tento prehľad. Celoročné topánky sú v podstate topánky odolné voči vode, využiteľné takmer po celý rok. Prehľad je rozdelený na dve hlavné kategórie podľa šírky nôh.  Nohy si môžete premerať podľa tohto návodu na meranie nôh. Mnohé z uvedených značiek môžete nakúpiť  výhodnejšie, so zľavou.

Prehľad je orientačný, závisí od konkrétneho modelu topánok, od veľkosti a tiež od nôh. Nohy sú rôzne, pre individuálne posúdenie môžete využiť služby on-line poradenstva. Pri poradenstve zohľadnňujem rozmery nôh, ich tvar, členok, priehlavok a ďalšie parametre. Prehľad bude postupne dopĺňaný o ďalšie novinky na trhu.

Užšie až normálne široké nohy

Be Lenka – viacero modelov, väčšina z nich je unisex. Sedia najmä na normálne a širšie nohy, no mám mnoho klientov, ktorým sedia aj na užšie nohy, preto sa nachádzajú aj v tejto kategórii. Recenzia na modely Be Lenka.

Wildling – obľúbené topánky medzi barefoot priaznivcami. V ponuke je viacero modelov, niektoré sú aj vegánske. Recenzia na Wildling modely. S kódom SNWILDLINGNET máte dopravu zdarma z wildling.shoes

Feelgrounds – pohodlné a štýlové modely Original, Droptop alebo Highrise. Pribudnú aj novinky vo vegan koži. Feelgrounds stavajú na dizajne a ich modely pôsobia takmer ako klasické topánky. Recenzie na Feelgrounds.

Merrell – obľúbená značka so širokým využitím – bežné nosenie, šport, beh… Vyznačujú sa ľahkosťou a ohybnosťou. Sú v koženej a tiež vzdušnej sieťovanej verzii. Často bývajú v akcii na eobuv.sk 

 

zdroj: https://bit.ly/eobuv-sk-merrell-glove-barefoot

Angles Fashion – rôzne modely, vyššie aj nižšie, vhodné aj pre dress code. Recenzie na Angles Fashion. S kódom STASTNENOZKY získate zľavu 5% na nákup z anglesfashion.cz

Xero Shoes – v ponuke je viacero modelov, mnoho z nich je unisex. Majú trailovú podrážku, ktorú mnohí v zime vyhľadávajú. Recenzia na Xero Shoes S kódom stastnenozky získate zľavu 10% na všetky Xero Shoes z https://www.naboso.cz/. 

zdroj: https://www.naboso.cz/

Joe Nimble – kvalitná značka, ktorá má v ponuke viacero modelov a štýlov pre dámy a pánov.  Recenzia na Joe Nimble exploreToes.

zdroj: https://barefootka.sk/ https://cz.joe-nimble.com/

Paperkrane – topánky od austrálskej značky, v ponuke sú viaceré dizajny – jednofarebné aj hravé. Recenzia na Paperkrane Moss. 

bLifestyle – kvalitné nemecké topánky dostupné vo viacerých prevedeniach. Recenzia na bLifestyle classicSTYLE.

Saltic Vintero  –  Vintero sú topánky na široké využitie, ktoré poskytnú nohám pohodlie. Vyrábajú sa vo viacerých farbách. Recenzie na Saltic.

Leguano – prispôsobivé topánky s ultra ohybnou podrážkou. Vyrábajú sa vo viacerých prevedeniach. Recenzia na Leguano Kosmo.

zdroj: https://barefootka.sk/

Mukishoes – väčšina modelov je unisex, majú viacero prevedení, univerzálne aj farebnejšie. Kladú dôraz na kvalitu a použité materiály. Recenzie na Mukishoes.

Groundies – modely z rôznych materiálov a rôznych štýlov. Recenzia na tenisky Groundies Amsterdam.

Vivobarefoot  – modely obľúbenej značky dostupné vo viacerých prevedeniach, dámske aj pánske. Recenzie na Vivobarefoot

Tikki Moon – štýlové novinky na úzke nohy od známej rumunskej značky Tikki Shoes. Recenzia na Tikki Moon. 

Protetika Barefoot

Jampi – modely od českej značky Jonap, vhodné na užšie až stredne široké nohy. Recenzie na Jampi.

Koel – rôzne modely na užšie až stredne široké nohy. Recenzie na Koel.

Froddo Barefoot – rôzne modely vhodné na užšie až stredne široké nohy. Táto značka je obľúbená a známa medzi barefoot priaznivcami.  Recenzie na Froddo Barefoot.

Normálne až široké nohy

Be Lenka – viacero modelov, väčšina z nich je unisex. Sedia najmä na normálne a širšie nohy, no mám mnoho klientov, ktorým sedia aj na užšie nohy, preto sa nachádzajú aj v tejto kategórii. Recenzia na modely Be Lenka.

Wildling – obľúbené topánky medzi barefoot priaznivcami. V ponuke je viacero modelov, niektoré sú aj vegánske. Recenzia na Wildling modely. S kódom SNWILDLINGNET máte dopravu zdarma z wildling.shoes

Feelgrounds – pohodlné a štýlové modely Original, Droptop alebo Highrise. Pribudnú aj novinky vo vegan koži. Feelgrounds stavajú na dizajne a ich modely pôsobia takmer ako klasické topánky. Recenzie na Feelgrounds.

Aylla – modely českej značky, sedia na stredne široké nohy. Recenzie na Aylla.

Freet – v ponuke majú mnoho modelov, sú tiež unisex. Model Mudee je vhodný aj na túry. Recenzia na Freet.

Saltic Fura – Fura sú topánky na široké využitie, ktoré poskytnú nohám pohodlie. Nemajú výstupky, ale podrážka je krásne ohybná, umožní kontakt s povrchom a kontrolu pohybu. Vyrábajú sa vo viacerých farbách. Recenzie na Saltic.

Pegres – topánka s príjemnou mäkkou stielkou v rôznych farbách. Sú univerzálne – pre dámy aj pre pánov.deálne topánky aj pre začiatočníkov s barefoot obúvaním. Majú hrubšiu podrážku a v ponuke sú rôzne modely – kožené aj tenisky . Recenzie na Pegres

Peerko – ideálne topánky aj pre začiatočníkov s barefoot obúvaním. Majú hrubšiu podrážku a v ponuke sú rôzne modely – kožené aj tenisky . Recenzie na Peerko.

Fare Bare – okrem detských modelov začali vyrábať aj obuv pre dospelých. Recenzie na Fare Bare.

Našli ste v prehľade chybu alebo niektorá značka chýba? Dajte mi vedieť 🙂


Similar Posts