Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot | Recenzie

Altra Escalante Racer, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: užšie až širšie

V tejto recenzii na vás čakajú informácie a dojmy z ďalšieho modelu zo série značky Altra, konkrétne Altra Escalante Racer. Zaujímajú vás ďalšie modely tejto značky? Prečítajte si o modeloch Altra viac.

Ani model Escalante Racer nie je výnimkou, tieto tenisky majú anatomický tvar špičky, nulový drop, hrubšiu podrážku s tlmením. Testovala som veľkosť 39, mám ich z top4running.sk S kódom stastnenozky získate 5% zľavu.

Prevedenie

Model Escalante Racer je určený najmä na beh po ceste a iné športy. Zvršok je extrémne vzdušný, čo mnohí práve vyhľadávajú. Viazanie je riešené tak, aby bolo chodidlo stabilné. Celkovo majú tenisky prepracované prevedenie a nízku hmotnosť. Pozrite si aj video prevedenia.

Tenisky sú navrhnuté tak, aby zafixovali chodidlo a podporovali neutrálny došľap. Zadná časť je vo vnútri polstrovaná a zároveň fixuje päty počas športu. Na šnúrkach a v zadnej časti nájdete reflexný prvok.

Vyberateľné stielky majú v pätovej časti žliabok na fixáciu päty. Päta tenisiek je stredne spevnená, vo vnútri nájdete príjemné polstrovanie.

Podrážka

Podrážka zabezpečuje tlmenie. Dezén je prispôsobený na beh po ceste, respektíve rovnému povrchu. Výraznejší dezén do terénu má napríklad model Lone Peak alebo Superior. Tenisky Altra Escalante Racer majú nulový drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou je nulový), čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Tvar špičky je vhodný pre nohy s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohy s mierne dlhším druhým prstom. 

Ako Altra Escalante Racer sedia?

Vnútorná dĺžka 39 je cca 25,3cm. Pri bežeckých topánkach uvažujte s väčším nadmerkom ako pri barefoot obuvi na bežné nosenie. Je to samozrejme individuálne a čiastočne má vplyv aj tvar nôh. Ak máte možnosť, vyskúšajte si dve veľkosti pre porovnanie. Vnútorná šírka je cca 9,6cm, závisí priamo od obvodu prstových kĺbov, zvršok je prispôsobivý.

Altra Escalante Racer sedia na normálne a širšie nohy, na nižší až vyšší priehlavok. Sedia aj na užšie členky a užšie päty.  Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Testovanie

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Štandardne mi sedia Altry vo veľkosti 39 a ani v tomto prípade to nebolo inak. Vzdušný zvršok je pre mňa veľké plus, či už na leto alebo na dlhšie trasy či väčšie výkony, kde je každé odvetranie navyše benefitom 🙂 Oceňujem fixáciu chodidla, ktorú má značka Altra „premakanú“ Noha je v teniske pevná a zároveň má pohodlie, bez pocitu tesnosti. Ak hľadáte ľahké, vzdušné tenisky s anatomickým tvarom špičky a hrubšou podrážkou, Altra Escalante Racer sú pre vás ako stvorené 😉


Similar Posts