Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Barefoot a alternatívne bežecké tenisky – prehľad

Bežecké tenisky sú typ obuvi, ktoré nájdete aj v barefoot verzii alebo ako alternatívy – s hrubšou podrážkou a tlmením. Ponuka je celkom široká, nie je potrebné siahať po modeloch s neanatomickým tvarom špičky alebo s dropom (pokiaľ práve to vyslovene nehľadáte). V tomto článku nájdete teda prehľad barefoot a alternatívnych bežeckých tenisiek so stručným popisom. Sú tu najmä tenisky, s ktorými mám skúsenosť, ale tiež aj overené tipy od vás.

Altra

Tenisky na rôzne povrchy s anatomickým tvarom špičky, nulovým dropom, hrubšou podrážkou a tlmením. Tvar špičky a priestor na prácu nôh je luxusný. Altry sú vhodné pre začiatočníkov, ktorí vyhľadávajú práve hrubšiu podrážku, ale aj pre skúsených. Niektoré modely sedia na užšie až stredne široké nohy (napr. Superior), niektoré aj na širšie (napr. Lone Peak). Recenzie na Altra. Nájdete ich v predaji na top4running.sk alebo eobuv.sk kde bývajú často v zľave. Nezabudnite využiť aj zľavové kódy.

Merrell

Barefoot tenisky s nulovým dropom, v ponuke majú modely s hladšou podrážkou (Merrell Glove) alebo s trailovou podrážkou (Trail Glove). Model Access Bare je radený medzi alternatívu – má mierny drop a hrubšiu podrážku. Merrell sedia na užšie až stredne široké nohy. Recenzie na Merrell. Merrell bývajú často v zľave na eobuv.sk, nezabudnite využiť aj zľavové kódy.

Xero Shoes

Barefoot tenisky s nulovým dropom a podrážkou s dezénom. V ponuke nájdete mnoho modelov. Sedia väčšinou na normálne široké nohy, pánske sú širšie. Recenzie na Xero Shoes. Xero Shoes nájdete napr. na naboso.cz, nezabudnite využiť aj zľavodý kód.

Vibram Fivefingers

Barefoot modely známej značky, v ponuke majú viacero modelov. Ideálne pre priaznivcov behu čo najviac prirodzene. Dostupné sú na eobuv.sk kde bývajú často v akcii. Nezabudnite využiť aj zľavové kódy.

Vivobarefoot

Barefoot modely s hladkou aj trailovou podrážkou. V ponuke majú viacero modelov a typov. Sedia prevažne na užšie až stredne široké nohy. Pánske modely sú oproti dámskym širšie. Recenzie na Vivobarefoot. Vivobarefoot kúpite napr. v nozickovo.sk, vivobarefoot.sk

Skinners

Ponožko-topánky ideálne pre priaznivcov prirodzeného behu. Sedia na užšie až širšie nohy. Recenzie na Skinners. Dostupné napr. v maxatko.sk

Topo

Modely s dezénom, hrubšou podrážkou a tlmením. Niektoré modely majú drop, pozorne čítajte popisy pri produktoch. Sedia najmä na normálne široké nohy.

Joe Nimble

V ponuke je viacero modelov. Majú hrubšiu podrážku s dezénom.

Na beh môžete využiť aj „klasické“ barefoot značky, ktoré nie sú vyslovene označené ako bežecké. Napr. značky nižšie alebo Feelmax, Leguano, Freet a podobne. Je potrebné však počítať s prípadným rýchlejším opotrebením.

Wildling

Wildling nie sú vyslovene bežecké topánky, ale môžete po nich siahnuť ak hľadáte ľahkú obuv pre prirodzený beh. Sedia na užšie až mierne širšie nohy. Recenzie na Wildling. Dostupné na wildling.shoes, nezabudnite využiť zľavový kód.

Be Lenka

Be Lenka nepatria vyslovene medzi bežecké topánky, ale môžete po nich siahnuť ak hľadáte ľahkú obuv pre prirodzený beh. Sedia na normálne až širšie nohy. Recenzie na Be Lenka. Dostupné na belenka.sk


Similar Posts