Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Tikki Moon, recenzia

  • šírka nôh: normálne až širšie (cca do veľ. 33), užšie (veľ. 34-39)
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až širšie

Novinka Tikki Moon zaplnila dieru na trhu, čomu sa potešia mnohí rodičia 🙂 Dostali sme ich od Tikki na testovanie a som z nich veľmi nadšená. Vyrábajú sa od veľkosti 19 do 39 v dvoch farebných prevedeniach. Nájdete ich na stránke tikkishoes.com. Recenzia sa týka prevedenia Feather vo veľkosti 33.

Kvalitné a štýlové prevedenie

Zvršok je kombináciou hladkej a brúsenej kože. Tikki Moon majú netypický dizajn, ktorý u iných značiek nevidieť 🙂 Brúsená koža je odolná voči poškriabaniu a vlhkému počasiu. Pekný vzhľad a funkčnosť udržíte pravidelnou impregnáciou. Zvršok je mäkký a prispôsobivý, celé prevedenie pôsobí prepracovane. Pozrite si aj video.

Nohám sa prispôsobia vďaka šnúrkam s brzdičkou. Sú dostatočne dlhé, aby sa mohli viazať aj klasicky. Môžete ich prípadne nahradiť gumičkovými šnúrkami, zvyknem ich kupovať v galantérii.

Vnútro je kožené, bez chrómu. V nižších teplotách môžete stielky nahradiť merino stielkami. Vyberateľné penové stielky sú zhora kožené.

Po obvode sú polstrované, prispôsobia sa nohám. Päta je čiastočne spevnená vyvýšenou podrážkou a jemným opätkom. Nechýba ani praktické uško.

Prepracovaná podrážka

Podrážka je nová, vyvinutá špeciálne pre tento model a tínedžerov. Výrobca udáva hrúbku 3mm. Po celom obvode je vytiahnutá vyššie, pre ochranu zvršku pred špinou a okopaním. Ďalším plusom je, že po obvode je ešte aj prešitá. Podrážka má „guličky“ usporiadané do piatich lúčov, ktoré symbolizujú prsty a celá vzorka symbolizuje logo značky. Okrem estetického hľadiska zabezpečujú aj lepšiu priľnavosť k povrchu. Ohybnosť je výborná už od nova, pozrite si video.

Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom. Krásne sedia aj na nôžky plutvičky. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. 

Ako Tikki Moon sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 3321,6×8,2cm, čo sedí s tabuľkou Tikki Shoes. Tikki Moon sedia s narastajúcimi číslami na užšie nohy. Čiže vo veľkostiach 30 až 33 na širšie až normálne nohy, vo vyšších veľkostiach skôr na užšie nohy. Sedia na nižší až normálny priehlavok a tiež aj na úzke členky a nôžky plutvičky. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Dcéra má typické nôžky plutvičky, má užšie päty aj členky, nižší priehlavok a mierne dlhší druhý prst. Tikki Moon jej sedia veľmi dobre, aj v oblasti päty a členku, čo býva pri mnohých značkách problémové. Tým, že Tikki sedia na nižší aj vyšší priehlavok a dajú sa pekne utiahnuť aj na úzke členky, zaplnili „dieru“ na trhu.

Porovnanie s Wildling Wombat. Tvarom sú veľmi podobné, tiež aj šírkou v oblasti päty. Wildling však nesedia na vyššie priehlavky.

Porovnanie s Be Lenka Play. Tikki sedia aj na úzke členky a majú odlišný tvar špičky v oblasti palca a druhého prsta. Tikki majú viac prispôsobivý jazyk aj na vyšší priehlavok a „kopček“.

Porovnanie s Froddo Barefoot. Obe značky sedia veľmi podobne, aj na úzkych členkoch. Tikki majú viac prispôsobivý jazyk aj na vyšší priehlavok a „kopček“.

Tikki Moon sú dizajnové, kvalitné a prepracované topánky, ktoré zaplnili dieru na trhu. Zatiaľ sme s nimi veľmi spokojné 🙂 Po dlhšej dobe testovania pridám ďalšie fotky a informácie.


Similar Posts