Bobux Play Knit, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: normálne až širšie

Štýlové topánky Bobux sú obľúbenou voľbou pre užšie až normálne široké nôžky. Táto značka teraz prišla s novinkou, modelom Play Knit. Ide o originálne vzdušné tenisky, ktoré sa vyrábajú vo viacerých farbách od veľkosti 18 do 22 pod označením Play Knit a od 22 do 33 pod označením Play Knit iWalk/kid+. Cena sa pohybuje v rozmedzí 55-60eur. Recenzia sa týka veľkosti 28 vo farbe Smoke. Za požičanie topánok na recenziu ďakujem predajni s e-shopom Nožičkovokde ich nájdete vo viacerých veľkostiach a farbách.

Zvršok je naozaj luxusný a unikátny, tvorí ho kombinácia kože a pleteniny z merino vlny. Na špičke majú gumený pásik proti okopaniu a vlhku. Viažu sa na šnúrky. Pozrite si aj video prevedenia. Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 28 je len 102g.

Vo vnútri na stielke a na vonkajšej časti päty, nájdete logo.

Tieto Bobuxy nemajú vyberateľné stielky. Okolo členku je materiál elastický, pre ľahšie obúvanie. Nie sú vhodné na veľmi úzke členky, ako sme zvyknutí pri teniskách.

Päta je jemne spevnená „neoprénovým“ opätkom, stále sa však dá ľahko ohnúť do vnútra topánky. Výška zadnej časti od podrážky po pätu, je približne 8cm.

Podrážka je  na vnútornej strane pod členkom vytiahnutá vyššie. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Podrážka je rovnaká ako na predošlých modeloch, má rovnakú vzorku. Ohybnosť je výborná už od nova, pozrite si aj video ohybnosti. Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. 

Vnútorná dĺžka meraná meradlom Plus12 je vo veľkosti 28 186mm. Vnútorná šírka meraná  digitálnym meradlom Clevermess je 68mm Vnútorné rozmery sedia s nameranými hodnotami Nožičkova. Či je obuv vhodná, si však treba overiť  aj premeraním nôh a obuvi

Bobux Play Knit Navy iWalk/Kid+ sú vhodné na užšie a normálne široké nohy, nižší až mierne vyšší priehlavok, normálne aj širšie členky. Kombinácia nízky priehlavok a úzky členok nie vždy funguje. Ak si nie ste istí typom nôh vášho dieťaťa, môžete využiť služby online poradenstva.

Nižšie na fotkách je dieťa s nohami 172x65mm, členok užšípriehlavok nižší, päty užšie. Okolo členku sú mu príliš voľné, má ale výrazne úzky členok.

porovnanie s Affenzahn

porovnanie s D.D.step 063

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

súvisiace

Froddo Barefoot sandále, recenzia

Chorvátska značka Froddo prišla s novinkami z rady Barefoot. Po celoročkách a plátenkách vám predstavujem sandále. Vyrábajú sa od veľkosti 27 do 35 vo viacerých

vivobarefoot-primus-trail

Vivobarefoot Primus Trail

šírka nôh: normálne široké až širšie priehlavok: nižší až mierne vyšší členky: úzke až širšie Obľúbená značka Vivobarefoot prišla na trh so skvelou novinkou, ktorou je model

Fare Bare plátenky

šírka nôh: normálne široké až širšie priehlavok: nižší až normálny členky: normálne až širšie Známa česká značka Fare Bare prichádza každú sezónu s novinkami. Predstavujem vám nové plátenky, ktoré sa vyrábajú