Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Feelgrounds Patrol Lite, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: užšie až normálne

Feelgrounds Patrol Lite je novinkou jari 2022. Ide o vyšší model z vegánskych materiálov, ktorý má hrubšiu podrážku s dezénom. V recenzii vám predstavím veľkosť 38 vo farbe Dark Brown. Ďalšie farebné prevedenia nájdete na feelgrounds.com Feelgrounds sa objednávajú priamo z ich e-shopu, nedajú sa kúpiť inde.

feelgrounds

Prevedenie

Feelgrounds Patrol Lite vychádzajú zo zimného modelu Patrol. Rozdiel medzi nimi je v podšívke, model Lite je vhodný na jarné a jesenné obdobie.

Zvršok je z vegan PU kože, môže sa tiež impregnovať. Na výrobu Patrol Lite neboli použité materiály živočíšneho pôvodu. Dizajn je unisex, pozrite si tiež video.

Tento model sa viaže šnúrkami, ktoré sú prevlečené aj cez putko na jazyku. Jazyk je po bokoch prišitý, aby sa zabránilo preniknutiu vody do vnútra topánky.

Vnútro je flisové a vyberateľné stielky sú korkové.

Po obvode otvoru je polstrovanie. Päta je spevnená.

Podrážka

Hrúbka podrážky je podľa výrobcu 10mm, po celom obvode je vyvýšená a chráni tak zvršok. Zospodu je vzorka, čo mnohí preferujú aj do terénu. Drop je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Ohybnosť je menšia, nosením trochu zmäknú. Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s mierne dlhším druhým prstom. 

Ako Feelgrounds Patrol Lite sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 38  248x96mm, pričom šírka závisí od obvodu prstových kĺbov. Vnútorná dĺžka sedí s tabuľkou Feelgrounds, ktorú nájdete pod produktom. Stielky sú užšie ako reálna šírka, postavenie sa na stielky teda nie je vhodný spôsob overenia si, či topánky sedia.

Feelgrrounds Patrol Lite sedia na normálne široké nohy, vďaka strihu na nižší až vyšší priehlavok. Dotiahnete ich aj na užšie členky.  Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Testovanie

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Pekne som topánky prispôsobila šnúrkami. Vyššie topánky s prišitým jazykom k bokom je všeobecne potrebné pre pohodlné obúvanie rozšnurovať a otvoriť viac. Farba je praktická a univerzálna. Topánky sa čistia sa ľahko, stačí pretrieť vlhkou handričkou.

Ak hľadáte hrubšiu podrážku, ale zároveň anatomický tvar špičky, Feelgrounds Patrol Lite sú ideálne 🙂


Similar Posts