Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Barebarics Zing, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké
  • priehlavok: nižší až mierne vyšší
  • členky: užšie až širšie

Barebarics je nová značka ktorá sa zameriava na výrobu topánok v modernom štýle a z vegánskych materiálov. Celú ponuku nájdete na barebarics.sk Ak vám je štýl tenisiek povedomý, nie je to náhoda, pretože táto nová značka vychádza z dielne značky Be Lenka. V tejto recenzii vám predstavím model Zing vo veľkosti 38.

be-lenka

Prevedenie

Zvršok je kombináciou vegánskych materiálov – mikrovlákna a polyesteru. Dizajn sa hodí na moderný mestský štýl. Pozrite si tiež video.

Vďaka šnúrkam v šiestich radoch sa topánky pekne prispôsobia. Šnúrky prechádzajú aj cez putká na jazyku, ktorý drží na svojom mieste.

Vnútro je z priedušnej textílie, v pätovej časti sa nachádza mikrovlákno. Vyberateľné korkové stielky sú zo spodnej strany penové, pod pätou sú vymäkčené. Ak nosíte barefoot obuv dlhšie a prekáža vám to, stielky si môžete vymeniť za tenšie.

Po obvode otvoru a tiež na jazyku nájdete polstrovanie, vďaka ktorému tenisky pekne obopnú nohy a chôdza v nich je pohodlná. Päta je spevnená.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je po obvode vytiahnutá vyššie, je navyše aj prešitá. Ohybnosť je porovnateľná s Be Lenka Brooklyn. Tvar špičky je vhodný na nohy s dominantným (najdlhším) palcom a tiež s mierne dlhším druhým prstom.

TIP na údržbu: biele podrážky sa veľmi dobre čistia melamínovými hubkami, nájdete napr. aj v DM :)

Ako Barebarics Zing sedia?

Vnútorné rozmery vo veľkosti 38  250×cca 96mm,  pozor, v tabuľke výrobcu je uvedená menšia šírka. Tento model sedí na normálne široké nohy, na nižší až mierne vyšší priehlavok a na užšie až širšie členky. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne priehlavky, užšie členky. Barebarics sú štýlové, dobre sa kombinujú, na výber sú aj ďalšie farebné prevedenia a mnoho iných modelov.

Porovnanie s Be Lenka Brooklyn: Barebarics majú bohatšie polstrovanie, podrážka je po obvode prešitá. Tvar špičky je takmer totožný s Be Lenka Brooklyn.

Celú ponuku nájdete na barebarics.sk


Similar Posts