Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Wildling Feather, barefoot sandále, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké

Barefoot sandále Wildling Feather sú ďalším vydareným kúskom z dielne tejto obľúbenej nemeckej značky. Od kedy som vyskúšala Wildling prvý krát, moje nadšenie ešte viac vzrástlo. Recenzie na Wildling modely.

Wildling sú 100% barefoot, kladú dôraz na ekológiu, použité materiály a dizajn je mi sympatický tiež. Poďte sa pozrieť na sandále Feather vo farbe Amaranth, veľkosti 39 a Api vo veľkosti 34, ktoré som dostala na testovanie.

Nájdete ich spolu s ostatnými modelmi na wildling.shoes a s kódom SNWILDLINGNET  je doprava zdarma 🙂 Wildling kúpite len na ich webe (alebo v bazári) a dodanie je rýchle.

wildling-leto

Prevedenie, aj pre vegánov

Zvršok je z mikrovlákna, celé prevedenie je veľmi pohodlné, vhodné aj pre vegánov a príjemné na nosenie. Farebne sú obe farby ľahko kombinovateľné. Pozrite si aj video.

Vyberateľné stielky sú rýchloschnúce, pekne držia pri chôdzi. Zospodu sú z materiálu 80% EVA a 20% orechová škrupina.prírodné antibakteriálne vlastnosti. Ak by ste mali pocit, že vpredu má palec málo miesta na výšku, môžete sandále nosiť bez nich alebo si dokúpte stielky o číslo menšie.

Sandále sa zapínajú remienkom so suchým zipsom, ktorý je dostatočne dlhý a prispôsobivý na rôzne výšky priehlavkov, resp. objemy nôh.

Päta je čiastočne spevnená, nechýba ani praktické uško s heslom značky Wildling „Run Wild“. Na pravej nohe ma sandále trochu otláčali v päte, mám s týmto problém aj pri iných topánkach. Ako aj pri nich, aj tu mi pomohlo vyklepkať pätu kladivom a bolo po probléme 🙂

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je rovnaká ako aj na iných Wildling modeloch. Je vyrobená z 80% syntetického kaučuku z 50% recyklovaného materiálu, 20% korku. Ohybnosť je výborná už od nova, je zachytená vo videu. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom. 

Ako Wildling Feather sedia?

Vnútorná dĺžka veľkosti 33 je približne 220mm, veľkosť 34 má cca 224mm, veľkosť 39 má cca 250mm, veľkosť 40cca 254mm. Vnútorná šírka priamo závisí od obvodu prstových kĺbov.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne priehlavky, užšie členky. Wildling tenisky Eden a Tanuki mám vo veľkosti 38, zimné Nessie vo veľkosti 39 a sandále sedia tiež vo väčšom čísle, teda 39. Dcéra nosí Tanuki vo veľkosti 33 a sandále jej sedia 34.

Wildling sedia na užšie až mierne širšie nohy, nižší aj mierne vyšší priehlavok. Čím máte obvod prstových kĺbov väčší, tým menej miesta na šírku je k dispozícii. Sedia aj na úzke členky. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok pre vás, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Testovanie

Hneď prvé testovanie sandál vyšlo na návštevu hradu Strečno, čiže povrch bol rôznorodý – asfalt, hlinená cesta, kamienky aj skalnatý povrch. Podrážku Wildling mám overenú už z ostatných modelov, preto som sa na ňu už nesústreďovala a užívala som si pohodlie a prostredie 🙂 Na Strečne sandále riadne premokli, ale rýchlo uschli a boli pripravené na ďalšie výlety 🙂

Na výlete ma sandále otlačili na päte a preto som ich doma vyklepkala s kladivom, cez handru a odvtedy to je v poriadku. Dcéra sa na tento problém nesťažovala. S Wildling má už tiež skúsenosti a preto aj nové sandále vnímala prirodzene. Aktuálne má sandále v tábore, tak som sama zvedavá, aké dojmy bude z nich mať a v akom stave sa vrátia, potom nafotím 🙂

Oceňujem ako vždy prevedenie a použité materiály, aj vďaka tomuto sú Wildling u mňa v TOP 10. Sandále sú vzdušné, pohodlné, vďaka vytiahnutej podrážke v zadnej časti sú pohodlné aj na dlhšie šoférovanie. Navyše dobre vyzerajú na opálených nohách 🙂

V lete mám problém s opúchaním nôh a preto hľadám čo najviac prispôsobiteľné sandále. Nosím teda Wildling a Nallu, ktoré regulujem podľa potreby za pár sekúnd.

Wildling ma jednoducho bavia! Každá nová kolekcia Wildling je unikátna a tieto topánky sú obľúbené medzi barefoot priaznivcami vďaka tomu, že sú ľahké, vzdušné, prispôsobivé a pohodlné. Nájdete ich na wildling.shoes a s kódom SNWILDLINGNET  je doprava zdarma.


Similar Posts