Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot | Recenzie

Wildling – nová kolekcia jar 2021 – recenzia na modely Tanuki Sango, Tanuki Yoru a Eden

  • šírka nôh: užšie až širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až širšie

Nová jarná kolekcia Wildling je plná krásnych modelov 🙂 Na recenziu mi boli zaslané modely Tanuki Sango vo veľkosti 33, Tanuki Yoru vo veľkosti 46 a model Eden vo veľkosti 38. Vyrábajú sa od veľkosti 18 do 48. Celú kolekciu nájdete na wildling.shoes a s kódom SNWILDLINGNET  je doprava zdarma.

Pohodlné a prepracované do detailov

Tradične, modely Wildling sú ľahké, prepracované do detailov a pohodlné ako papučky. Recenzie na iné Wildling modely. Tanuki Sango majú bordovočervenú farbu, na rôznom svetle pôsobí trochu inak. Tanuki Yoru majú univerzálnu čiernu farbu. Celkovo sú topánky veľmi mäkké, prispôsobivé a ohybné. Pozrite si aj video.

Zvršok Tanuki pozostáva zo 75% washi papiera a 25% polyesteru. Model Eden je vyrobený z veľmi obľúbených materiálov – 70% tenclu a 30% ľanu. Zvršok má jedinečný vzor. Obvodový pásik je z mikrovlákna. Topánky neobsahujú žiaden materiál živočíšneho pôvodu, preto sú obľúbené aj medzi vegánmi 🙂

Wildling sa ľahko prispôsobia šnúrkami z biobavlny. Dcérine Tanuki majú gumičkové šnúrky s možnosťou inštalácie brzdičiek, ktoré sú súčasťou balenia. Šnúrky aj stielky nájdete v ponuke wildling.shoes v sekcii „Accesories“.

Stielky sú vyberateľné, vyrobené zo zmesi konope a ľanu. Sú prešité, pri úzkych nohách pomôžu so zmenšením priestoru.

Eden podšité certifikovanou bavlnou, Tanuki majú rovnakú podšívku ako zvršok. Sú vzdušné a ľahké ako pierko 🙂

Jazyk je mäkký a prispôsobivý. Päta nie je spevnená tvrdým opätkom, naopak je podšitá a mäkká. Prispôsobí sa a chôdza je pohodlná. Nechýba ani praktické uško s heslom značky Wildling „Run Wild“.

Kontakt s povrchom

Podrážka je na viacerých miestach vyvýšená, chráni zvršok pred zašpinením. Podrážka je vyrobená z 80% syntetického kaučuku a 20% korku. Ohybnosť je skvelá do všetkých strán už od nova. Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom.  Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Ohybnosť je zachytená v tomto videu.

Ako Wildling sedia?

Vnútorná dĺžka Sango vo veľ. 33 je 22cm, Eden vo veľ. 38 majú 24,9cm a Yoru vo veľ. 46 majú 30cm. Šírka priamo závisí od obvodu prstových kĺbov. Na webe wildling.shoes nájdete šablóny, ktoré si môžete vytlačiť a porovnať s chodidlami. Dajte pozor na mierku pri tlači, aby boli rozmery šablóny zachované.

Wildlingy sedia na užšie až mierne širšie nohy, nižší aj mierne vyšší priehlavok. Čím máte obvod prstových kĺbov väčší, tým menej miesta na šírku je k dispozícii. Sedia aj na úzke členky. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok pre vás, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne priehlavky, užšie členky. Sedia mi dobre aj pocitovo. Na fotkách je porovnanie s Tanuki Mori. Eden majú trochu viac priestoru na výšku v prednej časti, sedia aj na širšie nohy.

Dcéra má typické nôžky plutvičky, má užšie päty aj členky, nižší priehlavok a mierne dlhší druhý prst. Obúvajú sa ľahko a prispôsobia sa pekne vďaka šnúrkam. Na šnúrky ešte nainštalujem brzdičku pre rýchlejšie obúvanie.

Manžel má úzke nohy 29×9,7cm. Na jeho nohy nájsť niečo vhodné je problém. V prednej časti na topánkach vzniká zvlnenie spôsobené utiahnutím topánok a to ho pri chôdzi tlačí. Wildlingy sú mäkké, prispôsobivé a pohodlné. Fotky obutých Wildling doplním cez víkend 🙂

Každá nová kolekcia Wildling je unikátna a tieto topánky sú obľúbené medzi barefoot priaznivcami vďaka tomu, že sú ľahké, vzdušné, prispôsobivé a pohodlné.


Similar Posts