detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

bLifestyle Loris Steingrau- recenzia a testovanie

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: úzke až normálne

Modely nemeckej značky bLifestyle sa tešia obľube najmä vďaka štýlovému prevedeniu a kvalite. Krásne sedia na užšie až normálne široké nôžky, kde je niekedy problém vybrať vhodnú obuv. Vďaka spolupráci s bosonôžka máme možnosť testovať bLifestyle Loris Steingrau vo veľkosti 27. Vyrábajú sa od veľkosti 20 do 30, nájdete ich vo viacerých prevedeniach na bosonôžke. Ostatné recenzie na bLifestyle.

Prevedenie

Loris Steingrau majú praktickú šedú farbu. Zvršok je kombinácia GOTS biobavlny a mikrovlákna, sú vodoodpudivé. K udržaniu zvršku v dobrom stave a vodoodolnosti dopomôže vhodná a pravidelná impregnácia.  Topánky sa vyrábajú v Portugalsku, celé prevedenie pôsobí kvalitne a precízne, pozrite si aj video. Šedá farba sa ukázala ako veľmi praktická pre aktívne dieťa 🙂

Zapínajú sa ľahko vďaka dvom suchým zipsom, ktoré sú prevlečené cez kovové očká. Nechýba ani praktické putko na jazyku. Obúvanie/vyzúvanie zvláda malý tester ľavou zadnou 🙂

Vnútro je kožené, koža je bez chrómu. Rovnako aj vyberateľné stielky.

Polstrovanie, ktorá sa nachádza po obvode a tiež na jazyku prispieva ku komfortu počas nosenia a tiež topánočky pekne sedia na úzke členky a nízke priehlavky. Som fanúšikom vykrojenej zadnej časti, ktorá nebráni prirodzenému pohybu.

Ohybná podrážka, nulový drop

Kaučuková podrážka je po celom obvode topánok vytiahnutá vyššie, čím chráni zvršok. Drop je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Ohybnosť je od nova veľmi dobrá, nosením ešte trochu zmäkli. Ohybnosť je zachytená vo videu.

Tvar špičky je vhodný na nohy s dominantným (najdlhším) palcom a tiež s mierne dlhším druhým prstom. Sedia aj na mierne plutvičky.  

Ako bLifestyle Loris sedia?

Vnútorné rozmery bLifestyle Loris vo veľkosti 27  184x68mm, čo sedí s tabuľkou bosonožky. bLifestyle sedia na užšie až normálne široké nohy, nižší až normálny priehlavok. Dotiahnete ich aj na užšie členky. Ak má dieťa väčší „kopček“, sedieť v menších veľkostiach nemusia. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Testovanie

Tester má užšie nôžky, úzke členky a nízky priehlavok. bLifestyle mu sadli krásne, ľahko si ich vie obuť, dotiahnuť a vyzuť. Už nepotrebuje asistenciu ako pri topánkach predtým 🙂 Vďačná šedá farba schová rôzne nečistoty.  Pred prvým použitím som ich impregnovala sprejom, čo prispieva k väčšej odolnosti voči špine.

Malý tester má momentálne tieto topánky ako jediné, nosí ich do škôlky a potom aj von na odrážadlo. Rozhodne ich teda nešetrí 🙂  Sú pekne odolné, podrážky aj zvršok vyzerajú stále dobre a farba sa dobre udržiava. Zatiaľ sme teda spokojní obaja 🙂

 

Porovnanie s D.D.step 063 – bLifestyle sú užšie v prstoch, tiež strih nepôsobí tak „masívne“ čo niekedy  robí problém pri nohách s nízkym priehlavkom a nohách nízkych v prednej časti. V bLifestyle je na nohu menej prestoru na výšku a podrážka je vytiahnutá vyššie po celom obvode.

Porovnanie s Jonap B12 SLIM – bLifestyle sú užšie v päte, tiež aj v prstoch. Majú trochu iný tvar špičky.

bLifestyle krásne sedia na typy nôh, kde je niekedy problém nájsť niečo vhodné, sú z kvalitných materiálov a na výber je široká ponuka modelov.


Similar Posts