Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Tikki Beetle, barefoot čižmy, recenzia

  • šírka nôh: normálne až širšie (cca do veľ. 33), užšie (veľ. 34-39)
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až širšie

Tikki Beetle sú novinkou zimy 2021. Dostali sme ich od Tikki na testovanie a som z nich veľmi nadšená 🙂 Vyrábajú sa vo veľkej škále, od veľkosti 19 do 39 vo viacerých farebných prevedeniach. Nájdete ich na stránke tikkishoes.com. Recenzia sa týka prevedenia Vegan Camel vo veľkosti 35.

be-lenka-jar-2023

Prevedenie

Zvršok tohto modelu je z vegánskej, syntetickej „kože“, ktorá je vodoodolná. Výrobca udáva, že zvršok je odolný voči oderu. Pekný vzhľad a funkčnosť materiálov udržíte pravidelnou impregnáciou. Ťavia farba je stále hitom sezóny, ľahko sa kombinuje a v podstate je unisex. Pozrite si aj video.

Nohám sa prispôsobia vďaka šnúrkam s brzdičkou. Sú dostatočne dlhé, aby sa mohli viazať aj klasicky. Môžete ich prípadne nahradiť gumičkovými šnúrkami, zvyknem ich kupovať v galantérii.

Vnútri je vegan kožušina, takisto aj vyberateľné stielky sú zhora zateplené. Po obvode nechýba príjemné polstrovanie.

Päta je čiastočne spevnená vyvýšenou podrážkou a jemným opätkom. Miera spevnenia je zachytená aj vo videu.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je nová, vyvinutá špeciálne pre tento model a tínedžerov. Výrobca udáva hrúbku podrážky 3mm. Po celom obvode je vytiahnutá vyššie, pre ochranu zvršku pred špinou a okopaním. Podrážka má vzorku z „guličiek“, ktoré sú nielen funkčné, ale sú usporiadané do piatich lúčov, ktoré symbolizujú prsty a tak celá vzorka symbolizuje logo značky. Podrážka je rovnaká ako na modeli Moon. Ohybnosť je výborná už od nova, pozrite si video.

Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom. Krásne sedia aj na nôžky plutvičky. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. 

Ako Tikki Beetle sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 35229×83-84mm, čo sedí s tabuľkou Tikki Shoes. Tikki Beetle sedia s narastajúcimi číslami na užšie nohy. Čiže vo veľkostiach do 33 sedia skôr na širšie až normálne nohy, vo vyšších veľkostiach na užšie nohy. Sedia na nižší až mierne vyšší priehlavok a tiež aj na úzke členky a nôžky plutvičky. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Tikki Beetle dostala za úlohu testovať dcéra, má typické nôžky plutvičky, užšie päty aj členky, nižší priehlavok a mierne dlhší druhý prst. Tikki Beetle jej sedia veľmi dobre, šnúrkami si ich vie prispôsobiť. Pri viazaní si dáva viac pozor na jazyk, aby bol v strede. Nie je k bokom prišitý, čo je ale zároveň aj výhoda, topánky sa ľahšie obúvajú a sedia aj na nohy s mierne vyšším priehlavkom. Vnútro je dostatočne zateplené, pri teplotách okolo 5 stupňov boli stielky dokonca spotené, takže sme si počkali na nižšie teploty. Vyberateľné stielky sú najmä v zime veľkou výhodou, ľahko sa presušia a po uležaní kožušinky sa môžu nahradiť novými stielkami. Farba je skvelá, špinu na nej vidieť menej ako na tmavých farbách a dobre sa kombinuje.

Tým, že Tikki sedia na nižší aj vyšší priehlavok a dajú sa pekne utiahnuť aj na úzke členky, zaplnili „dieru“ na trhu.


Similar Posts