Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Xero Shoes Phoenix, dámske barefoot balerínky, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké

Balerínky Xero Shoes Phoenix sú vzdušné, vďaka strihu opticky zužujú nohy. Sedia užším až normálne širokým nohám. Na testovanie som dostala veľkosť 38. Tento model aj iné Xero Shoes nájdete na naboso.cz a s kódom stastnenozky získate 10% zľavu (platí na značku Xero Shoes).

wildling-leto

Prevedenie

Balerínky sú vegánske, zvršok je z priedušného materiálu. Na vonkajšej strane sú ešte viac vzdušné. Tento model je vhodný do kancelárie, na bežné nosenie, ľahko sa kombinuje k šatám a sukniam. Vďaka strihu opticky zoštíhľuje chodidlá. pozrite si aj video prevedenia.

Po obvode majú lem, aby držali lepšie na nohách. Majú vyberateľné stielky, ktoré môžete v prípade potreby nahradiť tenšími a zároveň získate viac priestoru. Pätová časť je zvnútra podšitá, drží svoj tvar.

Podrážka

Výrobca udáva hrúbku podrážky 5mm, priečna ohybnosť je nižšia. Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s mierne dlhším druhým prstom. Xero Shoes sedia aj na vbočené palce(halluxy).

Ako balerínky Xero Shoes Phoenix sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 38  249x94mm, pričom šírka závisí od obvodu prstových kĺbov, tento model je vďaka materiálu veľmi prispôsobivý. Vnútorný priestor zväčšíte výmenou pôvodných stielok za tenšie.

Xero Shoes Phoenix sedia na užšie až normálne široké nohy, nesedia na veľmi objemné nohy. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Testovanie

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Balerínky mi sedia iba bez stielok, resp. s tenkými stielkami. V päte mi sedia dobre, pri chôzdi sa nevyzúvajú.

Farebne sú ľahko kombinovateľné, sú vhodné na bežné nosenie, ale aj ako prezúvky do kancelárie. Osobne sa mi na nich páči zvršok, pretože je vzdušný a tiež aj strih, ktorý opticky zúži nohy.

Xero Shoes Phoenix sú vzdušné balerínky do mesta, kancelárie, aj na voľný čas. Sedia užším až normálne širokým nohám a na výber je viacero farieb.


Similar Posts