Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Wildling Tanuki Mori, recenzia

  • šírka nôh: užšie až širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až širšie

Wildling Tanuki Mori si vyžadujú špeciálnu recenziu. Bude trochu dlhšia, chcem sa s vami podeliť o všetky dojmy a informácie, ktoré stoja za to 🙂

Wildling je nemecká značka obľúbená medzi barefoot priaznivcami. Vyrábajú detské aj dospelácke modely, celoročné, letné, aj zimné. Registrujem záujem o tieto štýlové topánky s logom líšky už dlhšie a bola som zvedavá, čo na nich všetci vidia 🙂 Kúpite ich na wildling.shoes a s kódom SNWILDLINGNET  získate dopravu zdarma 🙂

Som veľmi vďačná, že ma oslovili na spoluprácu testovať ich topánky. Vybrala som si model Tanuki Mori vo veľkosti 38. Táto recenzia je teda sponzorovaná, no všetky dojmy sú moje vlastné. Ku každej recenzii sa snažím pristupovať nezávisle, uviesť fakty, svoje dojmy, aby čitateľ sám zhodnotil, či sú dané topánky preňho tie pravé 🙂

wildling-tanuki-mori

Keď som si mala vybrať model na testovanie, moja voľba bola jasná. Zeleno-modrú (alebo ak chcete „teal“) farbu zbožňujem, je univerzálna, ľahko kombinovateľná. Čo sa týka veľkosti, na webe wildling.shoes nájdete šablóny, ktoré si môžete vytlačiť a porovnať s chodidlami. Dajte pozor na mierku pri tlači, aby boli rozmery šablóny zachované. Tanuki Mori ma prekvapili svojou nízkou hmotnosťou, jedna topánka vo veľkosti 38 váži len 115g. Topánky sa vyrábajú v Portugalsku. Pozrite si aj video prevedenia.

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/290454768922758/?v=290454768922758

Wildling prišli veľmi rýchlo, objednávajú sa priamo na stránke Wildling. V balení boli aj informácie k vráteniu tovaru. Pri vrátení sa prihlásite do svojho zákazníckeho účtu, zadáte informácie o produkte na vrátenie. Následne obdržíte na mail štítok a čakáte na kuriéra 🙂

Súčasťou balenia je aj brožúrka s informáciami o materiáloch a ďalšími zaujímavosťami, či praktickými informáciami.

Výnimočné materiály

Zvršok Tanuki Mori je vyrobený zo 75% z pružných vlákien Washi papiera pochádzajúceho z Japonskej spoločnosti Itoi. Zvyšných 25% tvorí polyester. Vďaka špeciálnej väzbe noha prichádza do kontaktu s papierovou časťou. Papier znie možno čudne, no myslím, že tento materiál má veľký potenciál. Firma Wildling kladie veľký dôraz na výber materiálov, ideálne čo najviac prírodných, snažia sa o zníženie ekologickej stopy.

Keď som topánky rozbalila zo škatule, prekvapili ma svojim praskaním. Naozaj, ten materiál praskal 🙂 Po obutí a pár krokoch zmäkli, môžete ich trochu „premiesiť“ v rukách. Nechápte ma zle, topánky sú mäkké a poddajné aj bez toho, no takto lepšie priľnú k nohám. A naozaj, po pár krokoch sa dokonale prispôsobili nohám, na nohách ich skoro nie je cítiť. Myslím, že toto je dôvod, prečo sú Wildling topánky tak populárne.

Wildling Tanuki Mori sa môžu nosiť aj vo vode, veľmi rýchlo vyschnú. Po nosení v slanej vode ich následne opláchnite tečúcou vodou. Tanuki Mori sú nenáročné na údržbu, nie je potrebné impregnovať ich. Špinu očistíte na sucho, prípadne ručne vyperiete. Topánky neobsahujú žiaden materiál živočíšneho pôvodu, preto sú vhodné pre vegánov 🙂

Topánky môžete nosiť naboso, Washi má antibakteriálny účinok. Pre ešte ľahší a vzdušnejší pocit ich môžete nosiť aj bez stielky.

Viažu sa na šnúrky, majú 4 páry kovových očiek a tiež uško na jazyku, ktoré zabezpečí, že jazyk bude pekne držať kde má 🙂 Dodávajú sa so šnúrkami, ktoré môžete zameniť za inú farbu alebo aj za elastické šnúrky, čím budú vaše topánky ešte originálnejšie. Zakúpite si ich priamo na stránke Wildling.

Okolo členkov sú jemne polstrované, v zadnej časti päty je mäkký príjemný materiál a uško. Jazyk je jemne polstrovaný. Päta nie je spevnená, chráni ju však vyvýšená podrážka. Na päte je typické logo líšky 🙂 Logo značky nájdete aj na boku podrážky.

2,5mm stielky sú vyrobené tiež z netradičných materiálov, 80% z materiálu EVA (špeciálna pena testovaná na škodlivé látky, neobsahuje plastifikátory), 20% z vlašských orechov 🙂 V sekcii „doplnky“ na webe widling.shoes nájdete aj ďalšie stielky, ja som si kúpila jedny washi.

Kontakt s povrchom

V materiáloch nezaostáva ani 2,5mm podrážka, ktorá je vyrobená z 80% syntetického kaučuku (z toho je 50% recyklovaného obsahu) a 20% korku. Ohybnosť je skvelá do všetkých strán už od nova. Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom.  Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Pozrite si aj video ohybnosti.

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/307173750352545/?v=307173750352545

Ako sedia?

Vnútorné rozmery Wildling Tanuki Mori  vo veľkosti 3825×9,5cm, do šírky sa ešte prispôsobia. Na tejto stránke sú tiež premerané viaceré modely, okrem šablón pri modeloch na widling.shoes môže pomôcť na orientačné určenie veľkosti. Tanuki Mori sedia na užšie až mierne širšie nohy, nižší aj mierne vyšší priehlavok. Čím máte obvod prstových kĺbov väčší, tým menej miesta na šírku je k dispozícii. Sedia aj na úzke členky. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok pre vás, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Sedia mi dobre, je tam ešte rezerva na utiahnutie. Na každej fotke majú trochu iný odtieň, reálny sa trošku líši, závisí to aj od nastavení monitora/displeja. Priľnavosť k terénu je veľmi dobrá, ešte ich otestujem keď sa trochu ochladí v rôznych podmienkach a recenziu doplním o nové poznatky.

Wildling sú spojením kvalitných materiálov, kontaktu s povrchom, funkčnosti a nízkej hmotnosti. Navyše sa krásne prispôsobia, preto sú magnetom pre mnohých barefoot priaznivcov. Heslom Wildling je „Run Wild“, čo topánky úplne vystihuje 🙂


Similar Posts