Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Zimné D.D.step 063, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až normálne

Medzi modelmi novej rady 063 sa objavili aj zimné topánky, ktoré sa vyrábajú v prevedení so suchými zipsami alebo so suchým zipsom a gumičkou s brzdičkou. Recenzia vznikla vďaka Nožičkovu a týka sa modelu s gumičkami vo veľkosti 28.

ddstep-063-zimne

Prevedenie

Zvršok je kožený, čižmičky je vhodné naimpregnovať. Nechýbajú ani reflexné prvky a milá aplikácia na vonkajšej strane topánok. Zapínajú sa na suchý zips a spodnú časť utiahnete gumičkami s brzdičkou. Pozrite si aj video prevedenia.

Vnútro je zateplené umelou kožušinkou, je mäkké a príjemné. Zateplené sú aj vyberateľné stielky, môžete ich prípadne nahradiť merino stielkami. Prečítajte si tipy, ako udržať nohy v zime teplé.

Po obvode sáry sú topánky polstrované. Mäkký jazyk z brúsenej kože je polstrovaný tiež, obopne aj chudšie lýtka.

Zimné D.D.step 063 majú jemne spevnenú pätu vyvýšenou podrážkou. Špička je tiež chránená proti okopaniu podrážkou. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka má výstupky, vďaka ktorým by topánky mali dobre držať aj v náročnejšom a šmykľavom teréne. Testovali sme ich aj na kratšej túre, nešmýkalo sa v nich. Ohybnosť je výborná, pozrite si aj video ohybnosti.

Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. Sú vhodné aj na mierne plutvičky. Okolo tvaru špičky prebehlo viacero diskusií. V reáli je tvar špičky lepší ako sa zdá na fotkách, pretože podrážka na fotkách skresľuje. Posúdenie tvaru nestačí urobiť na základe tvaru podrážky zvonku, ale na základe tvaru vnútorného priestoru, napr. pomocou testu plastelínou.

Vnútorné rozmery

Vnútorné rozmery veľkosti 28 sú 176x68mm. Pretože podrážka šírku nelimituje, do šírky sa ešte prispôsobia v závislosti od obvodu prstových kĺbov. Vnútorné rozmery sedia s tabuľkou Nožičkova.

Zimné D.D.step 063 sedia na užšie až normálne široké nohy, nižší až vyšší priehlavok. Sedia na užšie až normálne členky. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Ako sedia?

Nižšie na fotkách je dieťa s užšími nohami v tvare miernych plutvičirek, členok užšípriehlavok nižší, päty užšie. 

D.D.step patria medzi najobľúbenejšie značky aj vďaka nižšej cene a dobrej kvalite.


Similar Posts