Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Wildling Nessie, recenzia

  • šírka nôh: užšie až širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až širšie

Teplé a pohodlné papučky 🙂 Takto by sa dali stručne vystihnúť novinky Nessie od Wildling. Ďalšie novinky spúšťajú postupne do predaja, nájdete ich tu. S kódom SNWILDLINGNET  získate dopravu zdarma 🙂

wildling-nessie

Pripravila som pre vás kratšiu recenziu na model Nessie vo veľkosti 39, ktorú časom doplním o ďalšie informácie a výsledky testovania. Som veľmi vďačná za spoluprácu a možnosť testovať tieto novinky. Od Wildling už mám model Tanuki Mori, ktorý je veľmi pohodlný, preto som sa tešila aj na túto novinku 🙂

S dôrazom na kvalitu a funkčnosť

Model Nessie je vlnený, čím je zabezpečený tepelný komfort. Má aj membránu. Zvršok má krásnu herringbone štruktúru. Po obvode je lem z mikrovlákna, ktorý môžete impregnovať sprejom. Hmotnosť jednej topánky je len 190g, čo je menej ako môj mobil 🙂

Viažu sa na šnúrky farebne zladené so zvrškom. Šnúrky sú prevlečené cez 6 radov očiek, krásne sa teda prispôsobia nohám. Topánky sa vyrábajú v Portugalsku. Pozrite si aj video prevedenia.

Podšívka je tiež vlnená, na dotyk príjemná, nepichá 🙂 Na jazyku sa nachádza štítok s logom. Päta nie je spevnená všitým opätkom. Zadná časť topánok je zvnútra vypolstrovaná, čo zvyšuje komfort počas chôdze. Nechýba ani typické uško s logom značky. Po obvode sáry má model Nessie „pleteninu“, ktorá je veľmi príjemná a topánky pôsobia štýlovo.

Podrážka pre barefoot nadšencov

Samozrejmosťou je prepracovaná 2,5mm podrážka vyrobená z 80% syntetického kaučuku (z toho je 50% recyklovaného obsahu) a 20% korku. Ohybnosť je skvelá do všetkých strán už od nova. Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom.  Drop je nulový. Pozrite si aj video ohybnosti.

Ako Wildling sedia?

Čo sa týka veľkosti, na webe wildling.shoes nájdete šablóny, ktoré si môžete vytlačiť a porovnať s chodidlami. Dajte pozor na mierku pri tlači, aby boli rozmery šablóny zachované. Na tejto stránke sú tiež premerané viaceré modely.

Vnútorné rozmery Wildling Nessie vo veľkosti 39 sú 25,3×9,7cm, do šírky sa ešte prispôsobia. Tanuki Mori sedia na užšie až mierne širšie nohy, nižší aj mierne vyšší priehlavok. Čím máte obvod prstových kĺbov väčší, tým menej miesta na šírku je k dispozícii. Sedia aj na úzke členky. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok pre vás, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Z modelu Tanuki mám veľkosť 38, na zimu som chcela viac miesta kvôli merino ponožkám 🙂 Sedia mi veľmi dobre, sú mäkké, teplé a pohodlné. Skúšala som ich zatiaľ v suchom počasí, najbližšie dni má pršať, tak sa teším na „mokrý test“ 🙂 Pozrite si pár fotiek z „terénu“

Testovanie a údržba

Wildling Nessie som testovala aj na túrach. V suchom teréne nebol problém. Na prudšom kopci kde bolo blato pod lístím a zamrznutá tráva, sa už šmýkalo. Wildlingy však vďaka tenkej podrážke umožňujú kontrolu nad pohybmi a vedomú chôdzu. Od blata a špiny sa vyčistili jednoducho. Zaschnuté blato zišlo dole jemnou kefkou, obvodový pásik čistím collonil penou, vlnený zvršok len jemne nasucho. Po čistení obvodový pásik opäť naimpregnujem sprejom. Takéto komplet čistenie nebolo nutné robiť často, pretože špinu na Nessie takmer nevidieť.

Keďže je vnútri vlna, treba počkať na nižšie teploty, pri nejakých 10 stupňoch sa v nich potili nohy a ponožky som mala vpredu mokré. V zime si môžete do nich vložiť ešte merino stielky. V mínusových teplotách som ich doplnila a aj 3 hodinová sánkovačka s deťmi (striedavé státie a sánkovenie) bola v pohode. V hlbšom snehu sa zídu štucne, aby sa sneh zhora nedostal dnu. Počas celej doby testovania premokli len raz, údržba bola rýchla a jednoduchá. Nižšie je pár fotiek z testovania.

Wildling premokli len raz v oblasti päty, počas dvojhodinového testovania v čľapkanici a mokrom snehu. Sánkovačku a mokrý sneh ešte zvládli, ale mláky so snehom boli už príliš. Úprimne, čudovala by som sa, keby takéto náročné podmienky zvládli. Štandardne deťom obúvam do takého počasia zateplené gumáky a ja nosím otestované Xero Shoes Xcursion, ktoré zvládli aj brodenie v potoku 🙂 Pár fotiek a video z tohto testovania je nižšie. Dcéra má model Wombat.

Wildling predstavujú spojenie kvalitných materiálov, nízkej hmotnosti, komfortu počas nosenia a najmä skvelého kontaktu s povrchom. Stávajú sa magnetom pre mnohých barefoot priaznivcov. Heslom Wildling je „Run Wild“, čo topánky úplne vystihuje 🙂


Similar Posts