Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Nallu Soft Pink, recenzia

Dlhšie som hľadala univerzálne trekové sandále s hrubšou podrážkou. Oslovili ma sandále Nallu svojim minimalistickým štýlom a praktickou stránkou. Moje požiadavky spĺňal model Soft s 10mm podrážkou. Okrem tohto modelu máte na výber model Trek s 7,5mm podrážkou a najtenší model Basic s 4,5mm podrážkou. Sandále si môžete nechať vyrobiť na mieru alebo si vyberiete z univerzálnych veľkostí. Vybrať vhodnú veľkosť vám pomôžu šablóny, ktoré si jednoducho vytlačíte a porovnáte so svojim chodidlom. Šablóny nájdete pri každom produkte vedľa voľby veľkosti sandál. Nezabudnite si zvoliť pri tlači 100% mierku, aby sa veľkosť šablóny zachovala 🙂

Na webe nallu.cz si môžete vybrať z viacerých farieb stielok, remienkov aj štítkov s logom. Táto recenzia sa teda týka modelu Soft vo farbe Pink a vo veľkosti 37. Volila som teda z univerzálnych veľkostí. A pozor, sandále sú ešte k tomu aj vegánske!

Minimalistický dizajn

Ako som už písala, sandále sú minimalistické, keď to preženiem, ide o podrážku so stielkou a jeden popruh. Podrážka hrúbku 1cm, výrazný dezén vám zabezpečí priľnavosť na rôznych povrchoch. Počas testovania som sa zamerala aj na mokrý klzký šikmý povrch, sandále obstáli na výbornú 🙂

Stielka je z mikrovlákna, noha sa nešmýka. Na stielke sú dierky pre odvetranie.

Stielka sa ľahko čistí, čierna farba zamaskuje odtlačok chodidla. Pozrite si aj video prevedenia.

Popruh začína medzi palcom a druhým prstom. V tejto oblasti je zúžený, prispôsobí sa aby netlačil. V prednej časti je našitý štítok s logom. Vďaka tomuto prevedeniu sú vhodné aj pre nohy trpiace na vbočené palce (hallux valgus).

Popruh ďalej vedie k vonkajšej strane sandály, kde je prevlečený cez štrbinku podrážky. Tento model má iný, špeciálny spôsob previazania ako ostatné modely. Je tam akoby uzol, ktorý zabezpečí lepšie uchytenie sandálu sandál o chodidlo. Priznám sa, skúšala som popruh previazať spôsobom ako to majú aj ostatné typy sandál Nallu a bolo to v poriadku, aj v teréne.

Popruh ďalej vedie cez priehlavok k vnútornej strane sandál, kde je ďalšia štribinka v podrážke. Vedie okolo Achilovky k vonkajšej strane sandál a následne sa dotiahne a zapne nerezovou sponou. Ak je voľný koniec popruhu za sponou príliš dlhý, môžete ho odstrihnúť a zataviť zapaľovačom. Odporúčam nechať voľný koniec aspoň v 3-4cm dĺžke.

Keď si popruh v prednej časti a cez priehlavok nastavíte a prispôsobíte vašim potrebám, následne už len pred každým obutím dotiahnete voľný koniec a zapnete sponu.

Nie je potrebné pracovať s celým popruhom. Alebo si sandále obujete bez rozopínania, čo ocenia najmä nosiace mamičky. Pozrite si aj toto názorné video. 

Podrobnejší videonávod ako sandále Nallu Soft nastaviť, nájdete tu.

Podrážka podľa vlastného výberu

Ohybnosť sandál je vzhľadom na hrúbku podrážky stále dobrá, ak však vyžadujete väčšiu ohybnosť, zvoľte modely s tenšou podrážkou. Model Soft je vhodný do terénu, do mesta, na rovné povrchy. Pozrite si aj video ohybnosti.

Asi nemá význam písať veľmi o rozmeroch, na nallu.cz nájdete pri každom produkte šablóny, ktoré si vytlačíte a postavíte sa na ne. Pre kompletnú recenziu tu ale uvediem rozmery veľkosti 37, dĺžka platne je 25cm, šírka 9,9cm. Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm. Popruhy sú dostatočne dlhé aj na vyššie priehlavky a širšie členky.

Testovanie

Sandále som testovala na rôznych povrchoch – sídliskové chodníky, rovný povrch obchodného centra, drobné kamienky, zmiešaný povrch, väčšie skalky, korene stromov aj náročnejší terén. Na všetkých týchto typoch povrchov bola chôdza pohodlná, istá. Obstáli aj počas šoférovania a tiež na klzkej hladkej šikmine. Správne nastavenie sandál mi trvalo tri obutia.

V tomto videu si môžete pozrieť porovnanie so sandálmi Bosky.

Ak hľadáte univerzálne sandále „do koča aj do voza“, Nallu sandále sú vhodnou voľbou 🙂


Similar Posts