Nallu Soft Pink, recenzia

Dlhšie som hľadala univerzálne trekové sandále s hrubšou podrážkou. Oslovili ma sandále Nallu svojim minimalistickým štýlom a praktickou stránkou. Moje požiadavky spĺňal model Soft s 10mm podrážkou. Okrem tohto modelu máte na výber model Trek s 7,5mm podrážkou a najtenší model Basic s 4,5mm podrážkou. Sandále si môžete nechať vyrobiť na mieru alebo si vyberiete z univerzálnych veľkostí. Vybrať vhodnú veľkosť vám pomôžu šablóny, ktoré si jednoducho vytlačíte a porovnáte so svojim chodidlom. Šablóny nájdete pri každom produkte vedľa voľby veľkosti sandál. Nezabudnite si zvoliť pri tlači 100% mierku, aby sa veľkosť šablóny zachovala 🙂

Na webe nallu.cz si môžete vybrať z viacerých farieb stielok, remienkov aj štítkov s logom. Táto recenzia sa teda týka modelu Soft vo farbe Pink a vo veľkosti 37. Volila som teda z univerzálnych veľkostí. A pozor, sandále sú ešte k tomu aj vegánske!

Ako som už písala, sandále sú minimalistické, keď to preženiem, ide o podrážku so stielkou a jeden popruh. Podrážka hrúbku 1cm, výrazný dezén vám zabezpečí priľnavosť na rôznych povrchoch. Počas testovania som sa zamerala aj na mokrý klzký šikmý povrch, sandále obstáli na výbornú 🙂

Stielka je z mikrovlákna, noha sa nešmýka. Na stielke sú dierky pre odvetranie.

Stielka sa ľahko čistí, čierna farba zamaskuje odtlačok chodidla. Pozrite si aj video prevedenia.

Nallu soft Pink – video ohybnosti. Tento model má najhrubšiu podrážku z ponúkaných a to 10mm

Uverejnil používateľ Šťastné nôžky Utorok 4. augusta 2020

Popruh začína medzi palcom a druhým prstom. V tejto oblasti je zúžený, prispôsobí sa aby netlačil. V prednej časti je našitý štítok s logom. Vďaka tomuto prevedeniu sú vhodné aj pre nohy trpiace na vbočené palce (hallux valgus).

Popruh ďalej vedie k vonkajšej strane sandály, kde je prevlečený cez štrbinku podrážky. Tento model má iný, špeciálny spôsob previazania ako ostatné modely. Je tam akoby uzol, ktorý zabezpečí lepšie uchytenie sandálu sandál o chodidlo. Priznám sa, skúšala som popruh previazať spôsobom ako to majú aj ostatné typy sandál Nallu a bolo to v poriadku, aj v teréne.

Popruh ďalej vedie cez priehlavok k vnútornej strane sandál, kde je ďalšia štribinka v podrážke. Vedie okolo Achilovky k vonkajšej strane sandál a následne sa dotiahne a zapne nerezovou sponou. Ak je voľný koniec popruhu za sponou príliš dlhý, môžete ho odstrihnúť a zataviť zapaľovačom. Odporúčam nechať voľný koniec aspoň v 3-4cm dĺžke.

Keď si popruh v prednej časti a cez priehlavok nastavíte a prispôsobíte vašim potrebám, následne už len pred každým obutím dotiahnete voľný koniec a zapnete sponu.

Nie je potrebné pracovať s celým popruhom. Alebo si sandále obujete bez rozopínania, čo ocenia najmä nosiace mamičky. Pozrite si aj toto názorné video.

Obúvanie Nallu sandál. Pre pohodlné a praktické obúvanie väčšinou stačí sandále nazuť bez potreby rozopínania spony.

Uverejnil používateľ Šťastné nôžky Streda 5. augusta 2020

Podrobnejší videonávod ako sandále Soft nastaviť, nájdete tu.

https://www.facebook.com/nallu.shoes/videos/658100464784362/

Ohybnosť sandál je vzhľadom na hrúbku podrážky stále dobrá, ak však vyžadujete väčšiu ohybnosť, zvoľte modely s tenšou podrážkou. Model Soft je vhodný do terénu, do mesta, na rovné povrchy. Pozrite si aj video ohybnosti.

https://www.facebook.com/watch/?v=324915735559630

Asi nemá význam písať veľmi o rozmeroch, na nallu.cz nájdete pri každom produkte šablóny, ktoré si vytlačíte a postavíte sa na ne. Pre kompletnú recenziu tu ale uvediem rozmery veľkosti 37, dĺžka platne je 25cm, šírka 9,9cm. Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm. Popruhy sú dostatočne dlhé aj na vyššie priehlavky a širšie členky.

Sandále som testovala na rôznych povrchoch – sídliskové chodníky, rovný povrch obchodného centra, drobné kamienky, zmiešaný povrch, väčšie skalky, korene stromov aj náročnejší terén. Na všetkých týchto typoch povrchov bola chôdza pohodlná, istá. Obstáli aj počas šoférovania a tiež na klzkej hladkej šikmine. Správne nastavenie sandál mi trvalo tri obutia.

V tomto videu si môžete pozrieť porovnanie so sandálmi Bosky.

Nallu vs. Bosky sandáleV tomto videu vám ukážem aké sú rozdiely, v čom sa líšia 🤗Recenzia na Nallu: https://www.stastnenozky.sk/nallu-soft-pink-recenzia/Recenzia na Bosky: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=551057508902929&id=177727612902589

Uverejnil používateľ Šťastné nôžky Štvrtok 20. augusta 2020

Ak hľadáte univerzálne sandále „do koča aj do voza“, Nallu sandále sú vhodnou voľbou 🙂

Share on facebook
Share on email

Zdieľanie:

Share on facebook
Share on email

Predstavujeme značky:

Zľavové kódy:

ANGLES FASHION zľava 5% s kódom ANGLESNOZKY zľava platí do 31.8.2020

DOTS od BAREFU zľava 5% s kódom 2880ts5 

KOBERČEKY od bebee zľava 50% na doprave s kódom stastnenozky

VAWA zľava 5% s kódom stastnenozky5

Najčítanejšie články:

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

súvisiace

beda-mauro

Beda Mauro, recenzia

šírka nôh: normálne a široké priehlavok: normálny a vysoký členky: užšie až širšie V tejto kratšej recenzii sa pozrieme na známu českú značku Beda, model Mauro. Ide

turisticke-decathlon

Turistické topánky z Decathlonu

Včera som bola testovať moje turistické topánky z Decathlonu, ktoré budem využívať na náročnejšie túry. Na menej náročné túry nosím barefoot tenisky Merrell. Na tieto

groundies-amsterdam

Groundies Amsterdam, recenzia

šírka nôh: užšie až normálne široké priehlavok: nižší až vyšší členky: úzke až širšie Na webe chýbajú recenzie pánskych topánok vo väčších číslach, preto to idem aspoň