barefoot dospelí | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Feelgrounds Seaside barefoot sandále, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie

Barefoot sandále Feelgrounds Seasideletnou novinkou 2021 z dielne tejto obľúbenej značky. Ako aj iné modely, aj Seaside spájajú pohodlie a štýl.vegánske, vyrábajú sa vo viacerých farebných prevedeniach, od veľkosti 35 do 49. Testovala som veľkosť 39 vo farbe Burgundy Red. Celú ponuku nájdete na feelgrounds.com Doručenie je z Nemecka (CLO sa neplatí) a je rýchle.

feelgrounds

Prevedenie aj pre vegánov

Sandále sú vegánske a unisex. Zvršok je bavlnený, údržba je jednoduchá. V prípade zašpinenia ich môžete vyčistiť vlhkou handričkou. Výrobca má v ponuke aj čistiace prostriedky, ktoré môžete na čistenie použiť. Sandále sú dostupné vo viacerých prevedeniach. Ja som testovala farbu Burgundy Red, pozrite si aj video.

Vďaka remienku so suchým zipsom sa sandále pekne prispôsobia. Pásik za pätou je polstrovaný. Pri obúvaní a vyzúvaní nie je nutné remienok rozopínať vďaka elastickej gumičke. Pásik medzi prstami bol na začiatku tvrdší, už počas prvého nosenia výrazne zmäkol. Nespôsobuje mi odreniny ani nepríjemné pocity, hoci som na toto citlivejšia.

3mm stielka je z prírodného materiálu – korku, ktorý robí sandále výnimočné a štýlové.

Podrážka a ohybnosť

Podrážka má hrúbku 4mm, spočiatku je menej ohybná, nosením zmäkne. Ohybnosť je zachytená vo videu. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom. 

Ako Feelgrounds Seaside sedia?

Rozmer celej platne vo veľkosti 39 je 25,1×9,7cm. Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne priehlavky, užšie členky. Feelgrounds Seaside sedia na stredne až širšie nohy, nižší aj mierne vyšší priehlavok. Pri vysokom priehlavku výrobca odporúča zakúpiť si sandále o číslo väčšie. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok pre vás, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Testovanie

Musím povedať, že na sandále som sa veľmi tešila. Objavil sa u mňa problém s opúchaním nôh a v botníku mi chýbali presne takéto sandále – športovo-elegantné, ktoré sa prispôsobia opúchajúcim nohám.

Spočiatku boli sandále ohybné menej, nosením však zmäkli. Remienok som si nastavila dovyhovujúcej polohy rýchlo. Sandále nie je nutné pri obúvaní, vyzúvaní rozopínať vďaka elastickej gumičke na vnútornej strane sandál. Pozrite si aj video z testovania.

Pásik medzi prstami po prvom nosení povolil, nespôsoboval mi odreniny. S korkovou stielkou som veľmi spokojná, nie je na nej vidieť až tak veľmi špinu a dodáva sandálom šmrnc.

Za mňa teda klobúk dole, ďalší kúsok z dielne Feelgrounds sa opäť vydaril. Ak hľadáte štýlové sandále, ktoré vašim nohám poskytnú pohodlie, určite sa po nich obzrite. Sú dostupné na feelgrounds.com vo viacerých prevedeniach. Dodanie je rýchle a CLO sa neplatí, topánky sú doručované z Nemecka.


Similar Posts