Barefoot | Detská obuv | Ostatné recenzie | Recenzie

Tikki Nido, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až normálne vysoký
  • členky: normálne až širšie

Tikki je rumunská značka, ktorá je na Slovensku dobre známa a pôsobí na trhu už niekoľko rokov. Prišli s novinkou – modelom Nido, ktorý sa vyrába vo viacerých farbách, od veľkosti 19 do 32. Cena sa pohybuje okolo 33eur. Recenzia sa týka modelu Nido Milo vo veľkosti 25. Recenzia vznikla vďaka spolupráci s e-shopom Matrioška – bosá nôžka, kde ich nájdete v rôznych farebných prevedeniach a veľkostiach.

tikki-nido

Kožený a mäkký zvršok

Zvršok je kožený, koža je príjemná a mäkká. Na prednej časti zvršku je aplikácia, ktorá neprekáža ani pri kľačaní či štvornožkovaní. Aplikácia je otočená tak, aby ju dieťatko nevidelo dole nohami. Je to malý ale pre drobcov podstatný detail 🙂 Sandálky sú po celom obvode prešité, šev je od kraja vzdialený 4mm. Koža sa nosením prispôsobí daným nohám, oblasť priehlavku povolí.

Tikki Nido ľahko očistíte vlhkou handričkou či utierkou. Hmotnosť jednej sandálky vo veľkosti 25 je iba 57g. Pozrite si aj video prevedenia.

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/3647208468640854/

Sandálky sa zapínajú remienkom so suchým zipsom. Ku koncu remienku je logo značky. Suchý zips je možné utiahnuť aj na užšie členky. Na spodnej strane nájdete štítok s veľkosťou.

Sandálky nie sú zvnútra podšité. Majú nevyberateľnú textilnú stielku, čím získavajú výhodu oproti iným značkám sandál s koženou stielkou. Textilná stielka predchádza nadmernému poteniu a posúvaniu, šmýkaniu nohy. Je extra tenká, má len 0,8mm.

Päta nie je spevnená, avšak má o jednu vrstvu kože naviac. Na vrchu je tiež kožené „uško“. Vďaka týmto úpravám pekne držia tvar a sandálky sa obúvajú jednoduchšie 🙂

Špička má tiež praktickú úpravu, je chránená 1mm hrubým gumovým pásikom. Priestor na prsty pri švoch vpredu je dostatočný, čo nie je samozrejmosťou u niektorých iných značiek.

Ohybná podrážka

Podrážka má hrúbku krásne dva milimetre, je ohybná do všetkých smerov. Pozrite si aj video ohybnosti.

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/631320540839384/

Tvar špičky je veľmi dobrý, vhodný najmä pre dominantné (najdlhšie) palce. Sedia aj na nohy s výraznejším sklonom od palca k malíčku, s tzv. strieškou. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

Ako sedia?

Vnútorné rozmery vo veľkosti 25 sú 164x64mm, sedia s nameranými hodnotami Matriošky. Vhodnosť obuvi je potrebné overiť  aj premeraním nôh obuvi. Odporúčaný nadmerok je maximálne 0,8cm

Tikki Nido sedia na užšie a normálne široké nôžky, nižší až normálny priehlavok, užšie aj širšie členky. Kombinácia nízky priehlavok a úzky členok nemusí vždy sedieť. Sú ideálne na nôžky plutvičky. Ak si nie ste istí typom nôh vášho dieťaťa, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Nižšie na fotkách je dieťa s rozmermi nôh 158x64mm, členok užšípriehlavok nižší, päty užšie. Okolo členku mal ešte medzeru, celkovo má problém nájsť vhodnú obuv a sedí mu len málo modelov. Sandálky OK Barefoot mu sedeli okolo členku lepšie.

Sandálky skúšalo aj dieťa s rozmermi nôh 155x62mm, členok normálny, priehlavok nižší, päty užšie.  Sandálky mu sedeli okolo členku krásne.

Porovnanie s Tikki Classic. Nido majú užšiu pätu, sedia lepšie na nižšie priehlavky. Nido sedia aj na nohy s výraznejším sklonom od palca k malíčku, s tzv. strieškou a tiež na dominantné palce a nohy plutvičky.

Porovnanie s Baby Bare Summer Perforation. Päta je rovnako široká, tvar špičky Tikki Nido je vhodnejší na dominantné palce, Baby Bare sedia aj na druhé prsty dlhšie ako palec. Nido sú v oblasti prstových kĺbov nižšie. Vpredu majú na prsty viac miesta Tikki, Baby Bare sú v tejto oblasti nižšie, majú viac nevyužiteľného priestoru pre prsty.

Tikki Nido sú kvalitné, ľahké a ohybné sandálky, využijete ich aj ako papučky. Za každé zdieľanie ďakujem 🙂

Similar Posts