Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

OK Barefoot sandálky, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až normálny (verzia G), normálny a vyšší (verzia H)
  • členky: úzke až širšie

Táto česká značka je známa najmä detskými barefoot modelmi, vyrábajú však aj obuv pre dospelých. Názov firmy ORTO Plus sa zmenil na OK Barefoot. Detské sandále sa vyrábajú vo viacerých modeloch – Ithaka, Palm, Maya, Miami a Mirrisa, od veľkosti 21 do 34. Cena sa pohybuje okolo 37eur. Recenzia sa týka novinky – sandál Ithaka vo veľkosti 25, verzii H (na vyšší priehlavok), tiež modelu Palm vo veľkosti 30, verzii G (na nižší priehlavok). Táto recenzia vznikla vďaka spolupráci s Maxatkom, kde ich nájdete vo viacerých farbách a veľkostiach.

Kožené a prepracované

Zvršok je kožený, sandálky sú prešité. Šev má 3mm. Sandále sa prispôsobia remienkom so suchým zipsom.  Na konci sú remienky prešité. V prípade, že by boli dlhé, môžete konce odstrihnúť. Pozrite si aj video prevedenia.

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/2325549064421714/?v=2325549064421714

Zadná časť sandálov je podšitá, zvršok na priehlavku podšitý nie je. Stielka je z brúsenej kože.

Na päte sú prešité, nemajú spevnenie. Päta drží tvar vďaka podšitiu. Na vonkajšej strane je logo. 

Sandále sú podlepené platňou, ktorá je spolu so stielkou hrubá 4mm. Podrážka je od nova ohybná, pozrite si aj video ohybnosti.

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/1391505971239705/?v=1391505971239705

Tvar špičky je vhodný pre nôžky s mierne dlhším palcom, ideálne sedia nohám s druhým prstom dlhším ako palec. Sedia ja na nôžky plutvičky.

Sandále sú ušité tak, že vpredu je na prsty dostatočný priestor. Ku koncu recenzie nájdete fotky porovnania so sandálmi Baby Bare, ktoré majú priestoru menej.

Ako sedia?

Vnútorné rozmery sú vo veľkosti 25, verzii H 164x66mm, vo veľkosti 30, verzii G198x74mm. Rozmery súhlasia s tabuľkou Maxatka. Odporúčaný nadmerok je maximálne 0,8cm. Či je obuv vhodná, si overíte premeraním nôh a obuvi.

OK Barefoot vo verzii H sedia na užšie aj normálne široké nôžky, normálny a vyšší priehlavok. V menších číslach sedia aj na nižší priehlavok. Dajú sa utiahnuť aj na užšie členky. Verzia G sedí aj na úzke členky, je vhodná pre nižší priehlavok aj vo väčších číslach. Ak si nie ste istí typom nôh vášho dieťaťa, môžete využiť služby online poradenstva.

Na fotkách je dieťa s rozmermi nôh 192x74mm, členok užšípriehlavok nižší, päty užšie. Obuté má Palm vo verzii G, pekne sa dajú utiahnuť aj na úzky členok.

Nižšie na fotkách je dieťa s rozmermi nôh 158x64mm, členok užšípriehlavok nižší, päty užšie. Obuté má Ithaka vo verzii H, pekne sa dajú utiahnuť aj na úzky členok.

Porovnanie s Tikki. Tikki majú užšiu podrážku v oblasti päty, OK Barefoot vďaka strihu sedia lepšie na užšie členky. Podrážka na Tikki sa na strane palca stáča skôr ako je to na OK Barefoot.

Porovnanie s Baby Bare. Podrážka v oblasti päty je užšia na sandálkach Baby Bare, opäť vďaka strihu sedia OK Barefoot lepšie na úzke členky a nízke priehlavky. OK Barefoot majú špičku vyššie strihanú a je tam na prsty väčší priestor do výšky oproti Baby Bare. 


Similar Posts