Barefoot | barefoot dospelí | detské barefoot | Ostatné recenzie

Be Lenka Entice, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: užšie až normálne

Medzi novinky jesene 2021 patria aj Be Lenka Entice. Tento model z dielne slovenskej značky Be Lenka je zateplený a má novú podrážku s dezénom. V tejto recenzii vám predstavím farbu Burgundy a veľkosť 38. Na konci recenzie na vás čaká prekvapenie, fotky Entice v rôznych outfitoch 🙂 Entice sa vyrábajú vo viacerých farebných prevedeniach a celú ponuku nájdete na belenka.sk

be-lenka-jesen-2022

Prevedenie

Zvršok je z nubuku, táto Burgundy farba sa ťažko fotí. Osobne mám brúsenú kožu veľmi rada, ľahko sa kombinuje a nepôsobí príliš elegantne ani k športovejším outfitom. Nezabúdajte na pravidelnú impregnáciu, ktorá dopomôže k zachovaniu nepremokavosti a krajšiemu vzhľadu topánok. Pozrite si tiež video.

Be Lenka Entice majú po bokoch elastické gumy a putko v zadnej časti pre ľahšie obúvanie. Vo vnútri sú zateplené flisom a takisto aj vyberateľné stielky.

Päta je spevnená podrážkou aj opätkom. Stielky majú v pätovej časti žliabok, čo prispieva k tomu, aby topánky pekne sedeli v pätovej časti.

Nová podrážka

Be Lenka Entice majú novú podrážku s dezénom, čo mnohí vyhľadávajú najmä v prechodnom a zimnom období. Oproti predošlej sa nová podrážka líši tiež tvarom. Nová podrážka má menší sklon od palca k malíčku, ak ste mali doteraz problém, že 3.-5. prst mali málo priestoru, nový tvar by vám mal už vyhovovať. Nová podrážka už nemá „banánový“ tvar. Pokiaľ ste doteraz mali vedľa palca veľa priestoru, nový tvar by vám mohol sedieť lepšie. Rozdiely som skúsila nafotiť, ale prikladám aj fotku od výrobcu, kde je rozdiel jednoznačný.

be-lenka-nova-vs-povodna-podrazka

Podrážka je po celom obvode vytiahnutá vyššie, v pätovej časti výraznejšie. Ohybnosť je spočiatku nižšia. Tvar špičky je vhodný na nohy s dominantným (najdlhším) palcom a tiež s mierne dlhším druhým prstom. 

Ako Be Lenka Entice sedia?

Vnútorné rozmery vo veľkosti 38  245×94mm, čo sedí s tabuľkou výrobcu. Čo sa týka šírky, tento parameter je prispôsobivý, v závislosti od obvodu prstových kĺbov. Ja mám šírku nôh 95mm a topánky mi sedia. Be Lenka sedia na normálne široké a širšie nohy, na nižší až normálny priehlavok a na užšie až normálne členky. Pri vyšších priehlavkoch môže byť problém v obúvaní. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne priehlavky, užšie členky. Na šírku mi Be Lenka sedia. Kvôli dĺžke a noseniu merino ponožiek by som volila väčšie číslo. Bordová farba sa ľahko kombinuje a pre mňa osobne je to jedna z naj farieb 🙂 Pozrite si aj video.

Sľúbila som vám prekvapenie, tak tu je 🙂 Často sa ma pýtate ako vyzerajú konkrétne topánky v celkovom outfite a preto som sa snažila pár z nich zachytiť. Nie som fashion bloger, ale podstatu hádam vidieť dobre 🙂 Be Lenka Entice pasujú k nohaviciam aj k sukniam, či šatám. Vďaka strihu pôsobia členky úzko.

ešte jeden nebarefoot a barefoot outfit 🙂

Porovnanie s Be Lenka Nord, ktoré sú na pôvodnej podrážke.

Mám tu pre vás aj porovnanie s Koel Faro Black, ktoré sú rozmerovo podobné, sú o pár mm užšie oproti Be Lenka. Koel sú vo vnútri kožené a sú trochu nižšie. Podrážka je po obvode prešitá a majú nižší dezén. Takisto sa líšia trochu tvarom a majú zips.

Be Lenka Entice sú skvelou novinkou v mestskom aj elegantnejšom štýle. Dobre sa kombinujú s rôznymi outfitmi a poskytujú nohám pohodlie.


Similar Posts