Barefoot | barefoot dospelí | Recenzie

Feelgrounds Droptop, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až normálne široké

Nemeckú značku Feelgrounds už zrejme mnohí poznáte, kto nie, určite mrknite na ich e-shop. Vyrábajú štýlové topánky, ktoré vyzerajú ako klasické topánky. Pri výrobe sú používané recyklované materiály,100% animal free, takže aj pre vegánov 🙂 Nemusíte sa báť objednávania zo zahraničného webu, topánky prídu spoľahlivo a rýchlo, okrem ich webu túto značku zatiaľ inde nekúpite 🙂 V ponuke nájdete 3 modely – vyššie vodeodolné tenisky Highrise, nižšie sieťované Original a sieťované slip-ony Droptop. Modely Original a Droptop sa vyrábajú aj v „knitt“ verzii, ide o vodeodolný materiál.

Recenzia sa týka modelu Droptop vo veľkosti 39 a farbe Black & White, ide o unisex model . Vyrába sa v krásnom veľkostnom rozsahu, od 36 do veľ. 49. Na výber máte 8 farebných kombinácií, cena za tento model je 109eur. Na konci recenzie sú zhrnuté aj poznatky z testovania.

Zvršok je sieťovaný, rovnaký ako na modeli Original, vyrobený z recyklovaných materiálov. Sieťovina je mäkká a príjemná, pocítite aj vetrík 🙂 Po bokoch majú gumičky, ktoré sú dostatočne elastické, netlačia. Po obvode jazyka je čierna lemovka. Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 39 je 161g. Pozrite si aj video prevedenia.

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/599773524076237/?v=599773524076237

Podšívka je sieťovaná, okrem oblasti päty. Na spodnej strane jazyka nájdete štítok s veľkosťou. Stielka je tiež priedušná, nie je vyberateľná. Pod pätou je logo značky.

Okolo členku nie sú vymäkčené ani prešité, majú naozaj minimalistický dizajn a sú vhodné ako pre dámy, tak aj pre pánov. Päta nie je spevnená, v zadnej časti je pásik s logom.

Drop je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Podrážka má 5mm, je po celom obvode topánky je vytiahnutá vyššie, vďaka čomu je zvršok chránený. Má jemnú guličkovú vzorku, nebráni však k precíteniu povrchu. Podrážka je krásne ohybná už ako nová, pozrite si aj video ohybnosti. 

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/1188164138227688/?v=1188164138227688

Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším (dominantným) palcom a tiež pre nohy s najdlhším druhým prstom. Sú vhodné aj v prípade, ak máte halluxy.

Vnútorné rozmery vo veľkosti 39 sú 250x96mm. Vnútorná dĺžka sedí s tabuľkou výrobcu, šírka uvedená v tabuľke zodpovedá šírke podrážky meranej zvonku. Tým, že je zvršok mäkký a poddajný, do šírky sa ešte prispôsobia, podrážka v tom nebráni.

Feelgrounds Droptop sedia na normálne široké nohy, nižší aj vyšší priehlavok. Ak máte priehlavok nižší a členok užší, odporúčam menší nadmerok, cca 6-7mm.  Ak si nie ste istí pri výbere vhodnej obuvi, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Rozmery mojich nôh sú 24×9,5cm, mám normálne-nižšie priehlavky, užšie členky. Okolo členku aj na dĺžku sú mi trochu voľné, menšie číslo by mi sedelo asi trochu lepšie. Model Original mi však vďaka utiahnutiu sedí v rovnakej veľkosti dobre. Droptop som testovala na rôznych povrchoch, podnety som cítila, páči sa mi, že sa jednoducho a rýchlo obúvajú, ľahké a vzdušné, cítiť cez zvršok prúdenie vzduchu. Zvládnu aj šoférovanie, vyvýšená podrážka ochráni zvršok pred opotrebením.

Porovnanie s Be Lenka Eazy (recenzia sa pripravuje) vo veľ. 38 – 24,5×9,5cm. Hlavný rozdiel je v tvare, Be lenka Eazy majú vedľa palca viac miesta, Feelgrounds sa mierne zužujú na palcovej strane, preto sú vhodné aj pre výraznejšie vbočené palce (halluxy). Čo sa týka toho, na aké typy nôh sedia, Be Lenka sú vhodné na nízke až normálne priehlavky, úzke členky. Majú tiež vyberateľnú stielku, ktorou si viete regulovať priestor na priehlavok. Feelgrounds Droptop na nízke priehlavky a úzke členky sedia s menším nadmerkom do dĺžky. Pre zmenšenie priestoru na priehlavok si môžete pomôcť aj vložením rovnej stielky. Zvršok aj gumičky na priehlavku sú poddajnejšie, Droptop teda sedia aj na normálny a vyšší priehlavok.

Ak sa vám recenzia páčila, zdieľajte ju ďalej 🙂


Similar Posts