Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Zimné Affenzahn, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: úzke až širšie

Topánky od Affenzahn patria medzi jedny z najkvalitnejších na trhu. Je to nemecká značka s úžasnou filozofiou, dôrazom na ekológiu a použité materiály. Topánky sú prepracované do detailov, majú reflexné prvky, sú hravé, funkčné. Všetky pozitíva sa odrazia samozrejme aj vo vyššej cene, na druhej strane sa tieto topánky veľmi dobre predávajú v bazároch, s menšou stratou oproti pôvodnej cene. V tejto recenzii sa pozrieme na dva zimné modely – Wool Tiger vo veľkosti 28 (žlté) a Vegan Shark vo veľkosti 29 (modré). Recenzia vznikla vďaka spolupráci s Nožičkovom, kde ich kúpite vo viacerých prevedeniach.

zimne-affenzahn

Prevedenie

Zvršok modelu Wool Tiger je kombinácia vlny a textílie, model Vegan Shark je textilný a ako už z názvu vyplýva, vegánsky 🙂 Zimné Affenzahn majú membránu PFC free. Zvršok je mäkký a príjemný. Na vonkajšej strane nájdete logo značky. Pozrite si aj video prevedenia.

Tieto modely sa zapínajú suchými zipsami, niektoré modely majú aj gumičku s brzdičkou. Na koncoch pásikov sú zvieratká 🙂

Teplá podšívka zo 100% recyklovaného polyesteru zabezpečí tepelný komfort. Na prvý pohľad vyzerá ako vlna. Zateplené sú aj vyberateľné stielky. Pod stielkami je izolačná vrstva.

Jazyk je po bokoch prišitý, do topánok tak neprenikne voda ani sneh. V hornej časti sú topánky polstrované, krásne obopnú lýtka.

Päta je čiastočne spevnená vyvýšenou podrážkou. V zadnej časti sa nachádza uško, ktoré deťom uľahčí obúvanie, pásik ukrýva reflexný prvok. Ako aj pri ostatných modeloch, ani tu nechýbajú štítky so zvieratkami, ktoré napomáhajú rozlíšiť pravú a ľavú topánku 🙂

Podrážka a ohybnosť

Podrážka je po celom obvode vytiahnutá vyššie,vzorku, čo poteší mnohých rodičov. Topánky zvládnu aj náročnejší terén a sneh. Ohybnosť podrážky je výborná, pozrite si tiež video ohybnosti.

Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Tvar špičky sedí pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. 

Vnútorné rozmery

Vnútorné rozmery veľkosti 28 sú 180x68mm, veľkosť 29 má 188x70mm. Rozmery sedia s tabuľkami Nožičkova. Pozor, na škatuli a na štítku v topánke je uvedená odlišná vnútorná dĺžka, pri veľ. 28 uvádzajú 18,5cm, pri veľ. 29 19,1cm. Takisto nesedia ani šablóny, ktoré nájdete v každej škatuli.

Zimné Affenzahn sedia na užšie až normálne široké nôžky, na nižší až vyšší priehlavokAk má dieťa väčší „kopček“, sedieť nemusia. Pri výbere vhodnej obuvi môžete tiež využiť služby on-line poradenstva.

Ako sedia?

Na fotkách je dieťa s nižším priehlavkom a užšími členkami. Topánky išli krásne utiahnuť.

Zimné Affenzahn patria medzi top topánky tejto sezóny! Máte ich tiež? Napíšte pod článok, ako ste s nimi spokojní 🙂


Similar Posts