Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Bobux Dimension 2 iWalk/kid+, recenzia

  • šírka nôh: užšie až normálne široké
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: normálne až širšie

Značka Bobux má v ponuke majú viacero rád, napr. pre menšie detičky radu Xplorer, ktorá je skvelá aj na prvé kroky. Bobux Dimension sa vyrábajú od veľkosti 22 do 33 (do veľ. 26 sa séria nazýva I-walk, od veľ. 27 ide o sériu Kid+, pričom podrážky sú rovnaké). Na tejto podrážke sa vyrába aj obľúbený vzdušný model Play Knit. V tejto recenzii sa pozrieme na Bobux Dimension 2 vo veľkosti 29. Topánky mi na recenziu požičalo Nožičkovo, kde ich nájdete vo viacerých prevedeniach a veľkostiach. 

Prevedenie

Zvršok je kombináciou kože, merino-nylonového úpletu a mikrovlákna. Nezabúdajte tiež na impregnáciu. Pásik na špičke chráni zvršok pred okopaním. Bobuxy majú prepracované prevedenie a sú veľmi ľahké. Syn povedal, že vyzerajú ako policajné topánky (tiež ako Paw Patrol) a bol z nich mimoriadne nadšený 🙂 Pozrite si aj video.

Vnútro je textilné, stielky nie sú vyberateľné. Bobuxy sa prispôsobia vďaka suchému zipsu. Okolo členku je materiál elastický.

Päta je jemne spevnená a zároveň zvnútra je príjemne mäkká. V zadnej časti sa nachádza aj logo značky.

Podrážka

Podrážka je typická pre túto radu, má vzorku. Drop je nulový, čo je jedno kritérií barefoot obuvi.  Tvar špičky je vhodný na nohy s dominantným (najdlhším) palcom a tiež s mierne dlhším druhým prstom. Ohybnosť je výborná, je zachytená vo videu.

Ako Bobux Dimension sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 29190x69mm, čo sedí s tabuľkou Nožičkova. Bobux Dimension 2 iWalk/Kid+ sú vhodné na užšie a normálne široké nohy, nižší až mierne vyšší priehlavok, normálne aj širšie členky. Kombinácia nízky priehlavok a úzky členok nie vždy funguje, resp môžu byť okolo členku voľné.. Ak si nie ste istí výberom vhodných topánok, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Na fotkách nižšie sú synove úzke nohy s nízkym priehlavkom, má úzke členky. Dotiahnuť išli lepšie ako som predpokladala, „neoprén“ utiahnutím trochu odstával. Pri chôdzi to neprekážalo, topánky držali na nohách dobre, ale upozorňujem na túto kombináciu nízkych priehlavkov s úzkymi členkami. Normálne široké členky sú väčšia istota 🙂 Dizajnovo sa mu veľmi páčili, pripomínali mu rozprávku Paw Patrol alebo policajtov 🙂

Bobux Dimension 2 sú ľahké štýlové topánky dostupné vo viacerých prevedeniach a sú ideálne pre užšie až stredne široké nôžky.


Similar Posts