Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Be Lenka Play, recenzia

  • šírka nôh: normálne široké a širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: užšie až širšie

Okrem noviniek pre dospelých, slovenská značka Be Lenka priniesla na trh prvý detský model s názvom Play. Celoročky sa vyrábajú v 9 farebných prevedeniach, od čísla 25 do 35. Recenzia sa týka farby Sparkle vo veľkosti 28.

be-lenka-play

Viacero farieb na výber

Zvršok je kožený, má zaujímavú úpravu, ktorá zaujme všetky malé princezné 🙂 Prevedenie pôsobí prepracovane a kvalitne, hmotnosť jednej topánky vo veľ. 28 je 166g. Pozrite si aj video prevedenia.

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/2653231391584833/?v=2653231391584833

Celoročky Play sa zapínajú na dva suché zipsy prevlečené cez kovové očká. Horný suchý zips je uchytený o kožené očko jazyka, vďaka čomu sa jazyk nebude posúvať do strán. Oba suché zipsy sú na koncoch 3x prešité a v prípade, že sú dlhé, môžete ich jednoducho skrátiť odstrihnutím.

Vnútro je sieťované, pre potivé detské nôžky ideál. Stielky sú vyberateľné, ohybné, majú hrúbku 3mm. Zhora sú textilné, zospodu penové.

Výška od podrážky po vrch topánky je cca 8,5cm. Okolo členku sú polstrované, zároveň je v tejto časti zvonku textília.

Päta je čiastočne spevnená vyvýšenou podrážkou, kde sa nachádza aj logo značky. V pätovej časti je aj jedna vrstva kože navyše. V zadnej časti majú uško.

Podrážka s výstupkami

Topánky majú nulový drop, spĺňajú teda kritériá barefoot obuvi. Podrážka je po celom obvode vyvýšená, chráni zvršok pred okopaním. Ohybnosť je dobrá už od nova do všetkých smerov, pozrite si aj video ohybnosti.

https://www.facebook.com/stastne.nozky/videos/730355371130532/?v=730355371130532

6mm podrážka má výstupky, čo ocenia mamičky detí chodiacich do lesnej škôlky. Tvar špičky je vhodný pre dominantné (najdlhšie) palce, tiež na nohy s druhým prstom dlhším ako palec. Sedia aj nohám s výraznejším sklonom od palca k malíčku, s tzv. strieškou.

Ako sedia?

Vnútorné rozmery veľkosti 28 sú 182×73-74mm. Vhodnosť obuvi je potrebné overiť  aj premeraním nôh obuvi. 

Be Lenka Play sedia na normálne a širšie nôžky, nižší až vyšší priehlavok, užšie aj širšie členky. Kombinácia nízky priehlavok a úzky členok nemusí vždy sedieť. Pre lepšie dotiahnutie môžete vynechať očko na jazyku. Nohám, ktoré majú vyšší priehlavok a smerom k prstom sú bacuľaté, nemusia topánky sedieť v mieste švov v prednej časti. Topánky sú ideálne na nôžky plutvičky. Ak si nie ste istí typom nôh vášho dieťaťa, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Model Play skúšalo viacero detí s úzkym členkom nízkym aj normálnym priehlavkom. Pre lepšie dotiahnutie bolo niektorým deťom potrebné vynechať očko na jazyku a tiež odstrihnúť konce suchých zipsov.

Porovnanie s Baby Bare FEBO Spring. Be Lenka majú pätu užšiu, tiež majú lepší tvar špičky.

Porovnanie s Jonap B1. Be Lenka sú na strana palca rovnejšie, v päte sú užšie a celkovo sú vyššie.

Porovnanie s Fare Bare. Be Lenka sú v oblasti švov na špičke vyššie, idú lepšie dotiahnuť okolo členku. Fare Bare majú na strane palca výraznejšiu špičku.

Be Lenka priniesla mnohým deťom ďalšie možnosti na vhodnú obuv, čomu sa teším a držím palce aj naďalej 🙂


Similar Posts