Barefoot | detské barefoot | Ostatné recenzie | Recenzie

Wildling Wombat, recenzia

  • šírka nôh: užšie až širšie
  • priehlavok: nižší až normálny
  • členky: úzke až širšie

Wildling sa u nás veľmi rýchlo stali jednými z najobľúbenejších značiek. Dcéra dostala Wildling Wombat vo veľkosti 33 na testovanie. Veľmi chcela rovnaké topánky ako maminka 🙂 Odvtedy sú voľba číslo jeden, keď ideme von. Kúpite ich priamo na stránke wildling.shoes. a s kódom SLOVAKIA získate dopravu zdarma.

obuť a zladiť sa môže celá rodina 🙂

Dokonalosť

Stále mi nie je jasné, ako dokážu byť Wildlingy také pohodlné, mäkké, prispôsobivé a odolné, hoci nie sú kožené. Každá nová kolekcia prináša dokonale prepracované modely s dôrazom na kvalitu materiálov a ekológiu. Ak máte pocit, že tých superlatívov je príliš, prečítajte si riadky nižšie, kde sa na Wildling Wombat detailne pozrieme.

Precízne prevedenie

Zvršok modelu Wombat je vlnený, po obvode sú chránené pásikom z mikrovlánka. Obvodový pásik sa môže impregnovať sprejom. Vlnená časť sa neimpregnuje, je prirodzene odolná 🙂 Topánky sú mäkké a príjemné, celé prevedenie je veľmi precízne, s premyslenými detailmi. Pozrite si aj video.

Detské modely majú gumičkové šnúrky s brdzičkou, vďaka ktorým je obúvanie rýchle a praktické. V balení boli aj „štuplíky“, tie som nasadila na spojené konce šnúrok.

Vnútro Wildling Wombat je vlnené, príjemné a teplé. Na stránke wildling.shoes si môžete doobjednať aj merino stielky, dcéra ich zatiaľ nepotrebovala. Zvnútra jazyka je štítok. Jazyk je mäkký a príjemný, počas chôdze sa nezosúva.

Päta je mäkká a prispôsobivá, v hornej časti nechýba praktické uško na obúvanie. Nechýba ani logo líšky 🙂 Oblasť päty a členkov sa nekrčí, topánky pekne obopínajú nohy.

Podrážka, s ktorou precítite povrch

Typická podrážka pre Wildling zo syntetického kaučuku a korku poskytne precítenie povrchu. Ohybnosť je výborná do všetkých strán, pozrite si aj video vyššie.  Tvar špičky sedí nohám s dominantným (najdlhším) palcom a tiež nohám s najdlhším druhým prstom. Krásne sedia aj na nôžky plutvičky. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Podrážka je tenká len 2,5mm, napriek tomu nie je odspodu zima. Prípadne môžete vložiť dnu stielky a získať pár milimetrov k hrúbke navyše.

Podrážku nie je potrebné zospodu izolovať, tmeliť či lepiť, od nova je pripravená na dobrodružstvá. Na fotkách nižšie už čo-to podrážky prežili 🙂

Ako Wildling Wombat sedia?

Na webe wildling.shoes nájdete šablóny, ktoré si môžete vytlačiť a porovnať s chodidlami. Dajte pozor na mierku pri tlači, aby boli rozmery šablóny zachované.

Vnútorné rozmery Wildling Wombat vo veľkosti 33 sú cca 21,8×7,8cm, (veľ.32 má cca 21,1×7,7cm), do šírky sa ešte prispôsobia. Wildling Wombat sedia na užšie až mierne širšie nohy, nižší až normálny priehlavok. Čím je obvod prstových kĺbov väčší, tým menej miesta na šírku je k dispozícii. Sedia aj na úzke členky a nôžky plutvičky. Ak si nie ste istí vhodnosťou topánok, môžete využiť služby on-line poradenstva.

Dcéra má typické nôžky plutvičky, má užšie päty aj členky, nižší priehlavok a mierne dlhší druhý prst. Mali sme doma veľkosť 32 aj 33 a nechali sme väčšie 33. Vnútornú dĺžku Wildlingov je trochu problém premerať meradlom Plus12, pretože sú dosť prispôsobivé. Napriek väčšiemu nadmerku, ktorý vychádza meradlom 1,4cm dcére sedí veľkosť 33 veľmi dobre a porovnateľne s inými topánkami, kde má nadmerok 1cm.

Testovanie

Zatiaľ dcéra Wildling Wombat testovala na bežnej prechádzke, užili si už aj nejaké blato, mláky a les. Ešte mám v pláne otestovať ich v snehu, fotky a info potom doplním. Nepredpokladám však, že by to nezvládli, pretože ja mám vlnené Wildling Nessie, ktoré sú nižšie na fotkách a hravo si poradili aj s náročnejšími podmienkami. Recenzia na Wildling Nessie.

Nakoniec Wildling premokli len raz v oblasti päty, počas dvojhodinového testovania v čľapkanici a mokrom snehu. Sánkovačku a mokrý sneh ešte zvládli, ale mláky so snehom boli už príliš. Úprimne, čudovala by som sa, keby takéto náročné podmienky zvládli. Štandardne deťom obúvam do takého počasia zateplené gumáky a ja nosím otestované Xero Shoes Xcursion, ktoré zvládli aj brodenie v potoku 🙂 Pár fotiek a video z tohto testovania je nižšie. Ja mám obutý model Nessie.

Wildling si rýchlo získavajú obľubu medzi barefoot priaznivcami, predstavujú spojenie kvalitných materiálov, nízkej hmotnosti, komfortu počas nosenia a najmä skvelého kontaktu s povrchom. Heslo Wildling  „Run Wild“ tieto topánky úplne vystihuje. 


Similar Posts